Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

Infocentras

Jurgis Didžiulis: korupcijos šaknys – degradavę žmonių tarpusavio santykiai

2017-07-12Muzikantas, prodiuseris, gatvės performansų autorius, improvizacijos guru ir multiinstrumentalistas, kurio rankose atgyja bet koks instrumentas, kartais net buities daiktas. Vis dėlto šį kartą su Jurgiu Didžiuliu kalbamės ne apie „Burning Man“ festivalį (nors ir jį paliesime) ar muzikanto karjerą, o apie korupciją – visuomenės žaizdą, apie kurią Jurgis tikrai turi savo nuomonę.

Jurgis daug keliauja, yra matęs ir šilto, ir šalto. Jurgį būtų galima pavadinti pačiu tikriausiu pasaulio piliečiu – lietuvis, kolumbietis, susituokęs su aire Erica Jennings, nuolat puoselėjantis atvirumą –santykiuose, muzikoje, savo požiūryje į pasaulį. Jurgio spontaniškuose gatvės performansuose visada dalyvauja daugiatautė publika. Jis atrodo lyg magnetas, traukiantis panašius į save.

– Jurgi, su savo plačia veikla tu neši labai aiškią socialinę misiją – sakai „būkime atviri, sąžiningi vieni su kitais ir pasaulis bus geresnė vieta gyveni, visiems“. Tad kaip vertini šiandien gyvenimą Lietuvoje? Turbūt sunku nepastebėti mūsų visuomenėje vis dar palyginti gajas korupcijos – tiek politinės, ekonominės, tiek ir socialinės – apraiškas?...

– Mano manymu, demokratinėje santvarkoje žmonės yra nusipelnę to, ką turi, ypač kai kalbame apie valdininkus. Korupcija iš esmės yra žmonių santykių, jų kokybės degradavimas. Juk kai duodi kyšį – tu ne tik sieki palankumo sau, bet ir iš esmės nustatai tam tikrą savo santykį su aplinka – su teisėsauga, su kitu žmogumi. Nors tai egzistuoja visame pasaulyje, Lietuvoje turime kiek didesnę problemą: čia žmonėse dar jaučiamas homo sovieticus palikimas, o tokie dalykai, kaip viešas interesas, neretai yra laikomi keiksmažodžiu.

Dar vienas svarbus aspektas – Lietuvoje taip pat veikia tam tikras naglumo kultas: vienas nesumoka baudos, kitas randa būdą nemokėti mokesčių, trečias nusavina žemę, pasistato tvorą; visi stengiasi pasidaryti sau naudos kitų sąskaita. Ir panašu, kad tas naglumas yra vis dar gana atvirai toleruojamas. Esi naglas – vadinasi esi „kietas“.

Tuo tarpu daugiau pažengusiose visuomenėse žmonės tampa sąmoningesni, jiems yra natūralesnis priešingas elgesys – noras daryti gerą ir kitiems, ne tik sau; tai yra progresyvios visuomenės bruožas. O mūsų galvose esantis noras savo ego iškelti virš bendrų interesų, manau, yra sovietinis palikimas.

Skaityti toliau

Sisteminės korupcijos apraiškos nustatant neįgalumą

2017-07-11

STT jau anksčiau skyrusi dėmesį korupcijos mažinimui neįgalumo ir darbingumo lygio nustatymo srityje, pradėjo naujus ikiteisminius tyrimus dėl gydytojų ir Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (NDNT) Klaipėdos bei Šiaulių teritorinių padalinių tarnautojų galimų sisteminių korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų.

Daugiau informacijos: http://www.stt.lt/lt/naujienos/?cat=1&nid=2603

Ištirtas ir atskleistas vienas didžiausių tų metų sisteminės korupcijos savivaldos įstaigose atvejis, vykdant viešuosius pirkimus

2017-07-04

Lietuvos apeliacinis teismas 2017 m. birželio 9 d. pakeitė Vilniaus apygardos teismo 2013 m. birželio 27 d. kaltinamąjį nuosprendį, kuriuo realiomis laisvės atėmimo bausmėmis (nuo 5 iki 7 metų) buvo nuteisti 3 buvę Trakų rajono savivaldybės vadovai, pripažinti kaltais 11 valstybės tarnautojų, verslininkų ir 5 juridiniai asmenys.

Ankstesnis Ankstesnis  1  2  3  4  5  6  7  |8|  9  Kitas Kitas
geltonai-mėlyna linija