Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

Infocentras

Startuoja antikorupcinės informacijos centras

2017-06-29

Siekdama geriau informuoti visuomenę apie Lietuvos pasiekimus kovojant su korupcija, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) interneto svetainėje pristato informacijos centrą.

Informacijos centre www.stt.lt/infocentras patogiai ir greitai galima rasti pagrindinius korupcijos prevencijos Lietuvoje ir pasaulyje rodiklius, įdomiąją statistiką, atrinktą ir supaprastintą tyrimų medžiagą, lengvai suprantamą visuomenei ir žiniasklaidai.

Daug informacijos pateikiama vizualiai, pasitelkiant infografikus, animaciją, trumpus vaizdo klipus bei TV reportažus. Čia taip pat galima rasti interviu su pilietinės visuomenės, verslo, mokslo, kultūros, žiniasklaidos ir kitų sričių nuomonių lyderiais.

Informacijos centre bus siekiama reguliariai pateikti naujausią statistiką, komentuoti pagrindinius įvykius ir tendencijas, susijusius su korupcijos prevencija ir aktualius daugeliui Lietuvos piliečių.

Skaityti toliau

Edmundas Jakilaitis: lipti ant grėblio yra dalies mūsų aistra, bet tai pagydoma

2017-06-20

Audros Andrašūnaitės nuotr. Edmundas Jakilaitis

Dvidešimt žurnalistinio darbo metų, tiesmuki, trumpi ir aštrūs klausimai studijoje, dažnai tiesioginiame eteryje. Tai lietuviškasis Larry King‘as, pas kurį į studiją eina net ir korumpuoti politikai ar verslininkai. „Galbūt pavyks pasiteisinti, išsisukti",- kaskart galvoja ir kaskart labai nusivilia. Nes Edmundas Jakilaitis - negailestingas korupcionieriams ir temos migloje paskandinti neleis.

Apie tai, kas padeda mažinti korupciją, taip pat apie dalies Lietuvos piliečių nenumaldomą potraukį lipti vis ant naujo grėblio šiandien kalbamės su žurnalistu Edmundu Jakilaičiu.

Edmundai, esate minėjęs, kad Jūsų, kaip žurnalisto, viena iš misijų - siekti, kad visuomenėje daugėtų kritiškai mąstančių, blaiviai vykstančius procesus vertinančių žmonių. Kuo daugiau tokių piliečių, tuo visuomenėje daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir tikėjimo, kad kovojant su korupcija patys žmonės gali daug ko pasiekti. Kaip apibūdintumėte šiandienos Lietuvą?

Skaityti toliau

Ilja Laurs: vaistas nuo korupcijos – stipresnė žmonių savivalda

2017-06-12

Audros Andrašūnaitės nuotr. Ilja Laurs

Taip mano vienas sėkmingiausių naujosios kartos verslininkų Lietuvoje, daugelio sėkmingų startuolių įkūrėjas, o šiandien inovacijų investicinės bendrovės „Nextury Ventures" valdybos pirmininkas Ilja Laurs. Išskirtiniame interviu su visą pasaulį išmaišiusiu verslininku - apie gilumines korupcijos priežastis ir ką daryti kiekvienam, kad Lietuvoje korupcija kristų iki Vakarų Europos lygio.

Šiandien Lietuva užima pakankamai stiprią 16 vietą iš 28 ES valstybių pagal korupcijos suvokimą, tačiau Lietuvos korupcijos žemėlapio tyrimai atskleidžia palyginti menką piliečių pasitikėjimą savo jėgomis - kol kas tik 35% Lietuvos gyventojų tiki, kad kova su korupcija priklauso nuo kiekvieno piliečio, o ne tik nuo valstybės reguliuojančių institucijų. Verslas optimistiškesnis - 44% verslininkų tiki piliečių galiomis. Tai yra viena pagrindinių korupcijos status quo Lietuvoje priežasčių - laukiame, kol valstybė mus privers nebemokėti kyšių?..

Skaityti toliau

Ankstesnis Ankstesnis  1  2  3  4  5  6  7  8  9  |10|  
geltonai-mėlyna linija