Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Nuteistas buvęs Panevėžio apskrities ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas

2016 09 23

Panevėžio apygardos teismas rugsėjo 23 d. paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje ikiteisminį tyrimą dėl buvusio VšĮ Panevėžio apskrities ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojo A. Š. kyšininkavimo atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai.

A. Š. kaltintas tuo, kad dirbdamas Panevėžio apskrities ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoju ekonomikos, vėliau – ūkio reikalams, ir būdamas atsakingas už viešųjų pirkimų organizavimą, 2010–2013 metais tyčia sudarė išskirtines sąlygas laimėti ligoninės skelbtus konkursus ir apklausas vienai uždarajai akcinei bendrovei ir už tai pareikalavo iš bendrovės vadybininko ir netiesiogiai iš bendrovės direktoriaus pagaminti ir sumontuoti baldus savo namuose Panevėžyje ir sūnaus namuose Vilniuje, t. y. priėmė kyšį.

Teismas nusprendė A. Š. pripažinti kaltu dėl kyšininkavimo (Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 225 str. 2 d.) ir paskyrė jam bausmę – 20 MGL dydžio (753 eurų) baudą. Paskirtą baudą nuteistasis turi sumokėti per šešis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Taip pat vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 72 str. 2 d. buvo nuspręsta iš A. Š. išieškoti konfiskuotino turto vertę atitinkančią pinigų sumą – 434 eurus.


geltonai-mėlyna linija