Naujienos

Medikams naudingi patarimai kuo dovana skiriasi nuo kyšio

Siekdami aptarti atsparumo korupcijai ugdymo galimybes ir korupcijos prevencijos priemones sveikatos apsaugos įstaigose, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai lapkričio 17 d. susitiko su Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro, Anykščių socialinės globos namų ir Burbiškio grupinio gyvenimo namų medikais.

Seminaro metu buvo kalbama apie atsakomybę už korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas (kyšininkavimą, papirkimą), aptartos kyšio ir dovanos sąvokos, akcentuota, kad gydytojas, dirbantis valstybės ar savivaldybės įstaigose, nei prieš gydymą, nei po gydymo dovanų imti negali.

„Dovana yra privataus asmens gyvenimo faktas - perduodama kitam asmeniui kokia nors proga, nenorint gauti naudos. Tačiau gydytojas yra valstybės tarnautojui prilygintas asmuo ir jam įteiktos dovanos yra ne kas kita kaip kyšiai. Tai nusikaltimas, kurio negalima toleruoti", - sako STT Panevėžio valdybos korupcijos prevencijos specialistė R. Škutienė.

Pareigūnė vis tik pastebi, kad Panevėžio regiono sveikatos įstaigų vadovai neretai ir patys stengiasi skatinti netoleranciją korupcijai, bendraudami ir su savo darbuotojais, ir su pacientais, įtvirtindami sektino elgesio nuostatas Darbuotojų elgesio kodekse ir pan.  O tai leidžia tikėti, kad korupciniu atžvilgiu pamažu gerėjanti situacijos sveikatos apsaugos srityje nuosekliai gerės ir toliau.

Naujausias organizacijos „Transparency International" atliktas 2016-ųjų metų Pasaulinio korupcijos barometro tyrimas atskleidžia, kad Lietuvos gyventojai duoda mažiau kyšių gydytojams, nei prieš trejus metus, tačiau vis dar kas ketvirtas (24 proc.) gydymo įstaigose apsilankęs prisipažįsta jį davęs, todėl STT korupcijos prevencijos veiksmai ir švietimas išlieka aktyviai nukreiptos į šią sritį.

STT Panevėžio valdybos pareigūnai šiais metais antikorupcinius seminarus jau organizavo Rokiškio, Molėtų rajonų ligoninių medikams, netrukus planuojama susitikti ir su Panevėžio fizinės medicinos ir reabilitacijos centro darbuotojais.

 

 


Akimirkos iš renginio