Naujienos

STT pareigūnų delegaciją priėmė Armėnijos Respublikos Prezidentas

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) keturių pareigūnų delegacija, vadovaujama STT direktoriaus Sauliaus  Urbanavičiaus, svečiuodamasi Armėnijos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyboje, sulaukė išskirtinio Armėnijos aukščiausios valdžios dėmesio – delegaciją priėmė Armėnijos Respublikos Prezidentas Seržas Sargasianas.

Susitikimo metu kalbėta apie šalių antikorupcinių institucijų savitarpio pagalbos svarbą ir galimybes ateityje keisti specializuotų institucijų patirtimi. STT vadovas Saulius Urbanavičius pabrėžė, kad Armėnija yra viena iš rytų partnerystės šalių, o kolegų siekis ir ryžtas mažinti korupciją teikia daug vilčių, kad situacija Armėnijoje gali keistis ir šalis tapti skaidresnė. Susitikimo dalyviai akcentavo dviejų istoriškai bei kultūriškai artimų šalių Lietuvos bei Armėnijos bendradarbiavimo, kovojant su korupcija, ieškant naujų būdų, kaip užkirsti jai kelią, svarbą ir sutarė ateityje dėti maksimalias pastangas, kad šis bendradarbiavimas teiktų abipusę naudą.

„Betarpiškas pabendravimas su Armėnijos Respublikos Prezidentu ir pokalbis apie korupcinę padėtį šalyse, tikslus, šalių keliamus kovos su korupcija srityje bei metodus, taikomus kovojant su šiuo reiškiniu, buvo išskirtinė. Ir nors Armėnija kovoje su korupcija dar tik žengia pirmuosius žingsnius,  vis tik jų pasiryžimas keisti „nusistovėjusią tvarką“, ieškoti naujų kovos būdų, semtis patirties iš kitų šalių yra įkvepiantis“, - sako Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Saulius Urbanavičius.

Oficialaus vizito metu STT pareigūnai susitiko ir su Armėnijos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos vadovais bei aptarė galimą paramos Armėnijos Respublikai,  patvirtintame Vystomojo bendradarbiavimo tarpinstituciniame veiklos plane numatytų priemonių vykdymą. Susitikimuose kalbėta apie STT planuojamą teikti ekspertinę pagalbą Armėnijos Respublikos antikorupcijos įstaigai, kaip Europos Sąjungos Rytų partnerystės šalies institucijai, taip pat derinamos tarpinstitucinio bendradarbiavimo sąlygos atskleidžiant ir tiriant korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas bei vykdant kitas kovos su korupcija priemones.

STT taip pat palaiko glaudžius tarptautinius ryšius su kitomis rytų partnerystės šalių antikorupcinėmis institucijomis Gruzijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Ukrainoje ir Moldovoje.

Kaip tik rytoj STT viešės Ukrainos nacionalinio antikorupcijos biuro atstovai. Bus pasirašyta STT bei Ukrainos nacionalinio antikorupcijos biuro tarpinstitucinio bendradarbiavimo sutartis.

Armėnijos Respublikos Prezidento tarnybos nuotrauka. Daugiau nuotraukų STT Faceboke.

Daugiau informacijos:
Renata Saulytė
Specialiųjų tyrimų tarnybos
Viešųjų ryšių skyriaus vadovė
A. Jakšto g. 6, 01105 Vilnius
Tel. 8  706 63 330, mob. +370 687 14133
El. p. renata.saulyte@stt.lt