Naujienos

Po ilgo teisminio nagrinėjimo – apkaltinamasis nuosprendis Rokiškio advokatui ir prokurorei

Lietuvos apeliacinis teismas pagal apeliacinius skundus išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl Klaipėdos apygardos teismo 2011 m. vasario 21 d. nuosprendžio. Teismas pripažino, kad buvęs Rokiškio advokatas Albertas Kučinskas (šiuo metu dirbantis UAB „Teisinių žinių centras“ vadovu) kaltas dėl prekybos poveikiu, papirkimo ir skyrė jam subendrintą bausmę – daugiau nei 4 500 eurų baudą. Buvusi Rokiškio apylinkės prokuratūros prokurorė Vilma Grabauskaitė pripažinta kalta dėl kyšininkavimo, jai skirta 1 883 eurų bauda ir nuspręsta konfiskuoti gautą kyšį.

A. Kučinskas nuteistas už tai, kad, pasinaudodamas savo pažintimi ir įtaka Rokiškio rajono apylinkės prokurorei V. Grabauskaitei, organizavusiai ir kontroliavusiai ikiteisminį tyrimą Rokiškio rajono policijos komisariato tiriamoje baudžiamojoje byloje dėl R. M. padaryto nesunkaus sveikatos sutrikdymo, už 2 500 litų kyšį pažadėjo paveikti minėtąją Rokiškio rajono apylinkės prokurorę.

Taip pat A. Kučinskas nuteistas už tai, jog Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorės V. Grabauskaitės tarnybiniame kabinete, siekdamas prokurorės palankaus procesinio sprendimo priėmimo – ikiteisminio tyrimo dėl  R. M. padaryto nesunkaus sveikatos sutrikdymo nutraukimo, tiesiogiai pasiūlė ir davė prokurorei V. Grabauskaitei 500 litų kyšį. Prokurorė nuteista už tai, kad, neteisėtai nutraukusi ikiteisminį tyrimą, iš advokato A. Kučinsko 500 litų kyšį priėmė.

Kai šią bylą pradėjo nagrinėti Klaipėdos apygardos teismas, A. Kučinskas stengėsi neteisėtais būdais išvengti baudžiamosios atsakomybės. Jis siekė paveikti liudytoją, kad šis teisme duotų melagingus parodymus, kurie būtų palankūs jam ir prokurorei. Bet sumanymas nepavyko. Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Justas Laucius. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai ikiteisminį tyrimą atliko 2009 m. per maždaug du mėnesius ir bylą prokurorai perdavė teismui. Buvęs advokatas Klaipėdos apygardos teismo 2014 m. gruodžio 12 d. nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu dėl poveikio liudytojui. Šį nuosprendį rokiškėnas irgi buvo apskundęs apeliacine tvarka, tačiau  Lietuvos apeliacinis teismas šių metų birželį nuteistajam skyrė 50 parų arešto. Be šių teismų nuosprendžių, yra ir dar vienas – už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą teikiant teisines paslaugas. 2010 m. Panevėžio apygardos teismo nuosprendžiu A. Kučinskui buvo skirta bauda. Šį nuosprendį nuteistasis irgi buvo apskundęs, bet Aukščiausiasis Teismas jo skundą atmetė 2011 m.