Naujienos

Aukščiausiasis Teismas padėjo tašką buvusio Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktoriaus byloje

Sausio 31 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas kasacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą atmetė buvusio Šiaulių tardymo izoliatoriaus (toliau – ŠTI) direktoriaus Ramūno Zutkio skundą ir paliko galioti 2016 m. liepos 15 d. Lietuvos apeliacinio teismo sprendimą, kuriuo jis pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir turto pasisavinimo. Už šiuos nusikaltimus jam skirta 56 MGL (2108 eurų) dydžio bauda ir dvejus metus uždrausta dirbti valstybės pareigūno darbą.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) Šiaulių valdybos pareigūnai atlikę ikiteisminį tyrimą nustatė, kad buvęs ŠTI direktorius, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi ir siekdamas turtinės naudos sau, kurstydamas jam pavaldų darbuotoją klastoti dokumentus, savo ar artimųjų vardu įsigytas ir registruotas transporto priemones remontuodavo automobilių remontu užsiimančioje įmonėje už ŠTI lėšas, o finansiniuose dokumentuose buvo melagingai nurodoma, kad atlikti ŠTI priklausančių transporto priemonių remonto darbai.

Be to, R. Zutkis bandė ŠTI pinigus pasisavinti tiesiogiai – STT Šiaulių valdybos pareigūnai sulaikė ŠTI Ūkio skyriaus inžinierių, kai šis ŠTI direktoriaus nurodymu pasikėsino iš transporto priemones remontuojančios įmonės susigrąžinti dalį grynųjų pinigų, kurie suklastotų finansinių dokumentų pagrindu jau buvo pervesti minėtai įmonei už neva atliktus ŠTI transporto priemonės remonto darbus.

2016 metais teismai išnagrinėjo 19 STT Šiaulių valdybos pareigūnų tirtų bylų. 22 asmenys nuteisti dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo tarnyba, prekybos poveikiu ir kitų korupcinio pobūdžio nusikaltimų.