Naujienos

Aukščiausiasis Teismas padėjo tašką buvusių Šiaulių politikų byloje

Kovo 14 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT), kasacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, atmetė buvusių Šiaulių miesto savivaldybės politikų Romano Čokovo ir Igorio Strupeikio skundus.

Buvę politikai pripažinti kaltais dėl kyšininkavimo. Konstatuota, kad I. Strupeikis, būdamas Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys, veikdamas pagal susitarimą su R. Čokovu, tiesiogiai iš asmens, siekiančio įsigyti UAB „Elektropolis“ priklausančio žemės sklypo dalį gyvenamajam namui statyti, reikalavo 200 000 Lt kyšio, kad žemės sklypų detalusis planas būtų patvirtintas Šiaulių miesto tarybos posėdyje. Už tai buvusiems politikams skirtos 4 metų laisvės atėmimo bausmės ir jų vykdymas atidėtas dvejiems metams.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai, tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūra.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs bylą, taip pat konstatavo, jog R. Čokovo ir I. Strupeikio nusikalstama veika nebuvo išprovokuota STT pareigūnų (kaip kasaciniame skunde teigė nuteistieji) – LAT pritarė pirmosios ir apeliacinės instancijos teismų nustatytoms faktinėms aplinkybėms, kad nuteistieji nebuvo provokuojami ar spaudžiami padaryti jiems inkriminuotą nusikaltimą.

Aukščiausiojo Teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.