Naujienos

Pabaigtas ikiteisminis tyrimas dėl prekybos poveikiu stambiu mastu

Pabaigus ikiteisminį tyrimą Vilniaus apygardos teismui perduota baudžiamoji byla dėl advokato V. V. ir asmens E. O. nusikalstamų veikų – prekybos poveikiu stambiu mastu.

Atlikę ikiteisminį tyrimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai ir tyrimą kontroliuojantys prokurorai surinko pakankamai duomenų, kuriais remiantis įtariama, kad E. O. susitarė su advokatu V. V., kad šis, gavęs 55 000 eurų kyšį, paveiktų teisėją. Tariantis buvo žadama, kad pinigai neva bus perduoti teisėjui, kad jis E. O. pažįstamam nuteistajam E. U. skirtų su laisvės atėmimu nesusijusią bausmę.

Bylos duomenimis, kaltinamasis E. O. nurodytą pinigų sumą advokatui V. V. perdavė per kelis kartus, o pastarasis, pažadėjęs paveikti teisėją, šiuos pinigus priėmė. Duomenų apie tai, kad advokatas būtų vykdęs duotą pažadą ir papirkęs teisėją, nenustatyta.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų tyrimo skyriaus prokurorai. Tyrimas atliktas per 13 mėnesių, šiandien prokurorai baudžiamąją bylą perdavė teismui.

2016 metais teismai išnagrinėjo 21 STT Vilniaus valdybos pareigūnų tirtą bylą. 32 asmenys nuteisti dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo tarnyba, prekybos poveikiu ir kitų korupcinio pobūdžio nusikaltimų.