Naujienos

Teismui atiduota buvusios Nacionalinės žemės tarnybos vadovės byla dėl piktnaudžiavimo

Baigus ikiteisminį tyrimą dėl bandymo nuslėpti buvusios Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (NŽT) direktorės D. G. neblaivumo faktą eismo įvykio metu, byla perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismui.

Buvusi NŽT direktorė D. G. kaltinama piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, kai 2015 m. pabaigoje neblaivi vairuodama automobilį susidūrė su kitu automobiliu ir savo patarėjui nurodė padėti nuslėpti jos girtumą ir taip išvengti už tai gręsiančios atsakomybės. Taip pat kaltinime buvusiai NŽT direktorei D. G. nurodyta, jog ji sukurstė piktnaudžiauti VšĮ Kauno klinikinės ligoninės direktorių G. A., jo pavaduotoją K. G., o jiems piktnaudžiauti padėjo vieno iš ligoninės skyrių laikinai einantis pareigas vedėjas A. Š. ir slaugytoja S. S.

Šioje byloje keturi VšĮ Kauno klinikinės ligoninės medikai kaltinami piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi. Bylos duomenimis, kaltinamieji organizavo ir sukeitė buvusios NŽT direktorės D. G. kraujo mėginius.

Atlikdami ikiteisminį tyrimą STT pareigūnai rado ir paėmė du kraujo mėginius, o Valstybinės teismo medicinos tarnybos ekspertų išvados patvirtino įtarimus, kad buvo siekiama nuslėpti galimą valstybės tarnautojos girtumo faktą eismo įvykio metu. Ikiteisminio tyrimo eigoje NŽT direktorei D. G. skirta tarnybinė nuobauda – atleidimas iš pareigų.

STT Vilniaus valdybos pareigūnų atliktą ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

Siekiant nustatyti galimas korupcijos rizikos grėsmes šioje srityje, 2016 m. spalio mėn. STT korupcijos prevencijos specialistai atliko teisės aktų, reglamentuojančių transporto priemones vairuojančių ir kitų asmenų neblaivumo ar apsvaigimo nustatymą, antikorupcinį vertinimą. Buvo nustatyta, kad galiojantis teisinis reguliavimas neužtikrina skaidraus tiriamųjų medžiagų paėmimo ir pristatymo į laboratoriją, sudaromos sąlygos gydymo įstaigos personalui elgtis nesąžiningai, nėra užtikrinamas „keturių akių“ principas, taip didinant korupcijos riziką. Reaguodama į STT pastabas Sveikatos apsaugos ministerija parengė naujos redakcijos Medicininės apžiūros neblaivumui ar apsvaigimui nuo psichiką veikiančių medžiagų nustatyti atlikimo metodiką.