Naujienos

Lietuvos Respublikos Prezidentė panaikino teisėjo teisinę neliečiamybę

Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo leido Kauno apygardos teismo teisėją Ramūną Antanavičių patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę. Šis sprendimas priimtas atsižvelgiant į generalinio prokuroro Evaldo Pašilio teikimą. Teisėjo R. Antanavičiaus įgaliojimai sustabdyti iki galutinio sprendimo ikiteisminiame tyrime arba sprendimo baudžiamojoje byloje įsiteisėjimo.

Lietuvos Respublikos Konstitucijoje nurodyta, kad teisėjas negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn (įskaitant ir įtarimų jam pareiškimą), suimtas, negali būti kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo, o tarp Seimo sesijų – be Respublikos Prezidento sutikimo.

Ikiteisminiame tyrime turimi duomenys leidžia manyti, kad Kauno apygardos teismo teisėjas R. Antanavičius šių metų birželio pradžioje galimai papirko Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėją Mindaugą Klemenį perduodamas jam 600 eurų dydžio kyšį. Turimais duomenimis, kyšis buvo perduotas kartu su teismo šaukimu vienam privačiam asmeniui ir pastarojo skundo administracinėje byloje kopija. Papirkimu buvo siekiama, kad teisėjas sušvelnintų šiam asmeniui policijos paskirtą administracinę nuobaudą. Tarp dokumentų aptikęs pinigus, teisėjas viską kartu grąžino R. Antanavičiui. Po kelių savaičių 1000 eurų, kaip įtariama, teisėjui perdavė tuo metu Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroro pareigąs ėjęs Ž.  Gžimaila. Papirkimo tikslas buvo tas pats – paveikti teisėją siekiant sušvelninti administracinę nuobaudą bendram Ž. Gžimailos ir R. Antanavičiaus pažįstamam, sutrumpinant ar iš viso panaikinant teisės vairuoti transporto priemonę atėmimą.

Ikiteisminio tyrimo metu R. Antanavičiui buvo suteiktas liudytojo, kuris turi teisę neduoti parodymų apie savo galimai padarytą nusikalstamą veiką, statusas. Atlikus tarnybinį patikrinimą, papirkimu įtarimas Ž. Gžimaila  generalinio prokuroro E. Pašilio įsakymu buvo atleistas iš Šiaulių apygardos prokuratūros Telšių apylinkės prokuratūros (darbo vieta Mažeikiuose) prokuroro pareigų.

Tebevysktantį ikiteisminį tyrimą atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdyba, tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento pareigūnai.