Naujienos

Byloje dėl prekybos poveikiu nuteisti du asmenys

Vilniaus apygardos teismas kaltais dėl prekybos poveikiu stambiu mastu pripažino du asmenis: advokatą V. V. ir buvusį policijos pareigūną E. O.

Teismas advokatui skyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę ir jos vykdymą atidėjo trejiems metams, be to, ketveriems metams atėmė teisę verstis advokato praktika. V. V. taip pat turės sumokėti 570 eurų įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų fondą, iš jo konfiskuotas 20 tūkst. eurų vertės turtas. E. O. teismas skyrė pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausmę ir jos vykdymą atidėjo tam pačiam laikotarpiui, į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų fondą E. O. turės sumokėti 380 eurų.

Bylos duomenimis, E. O. susitarė su advokatu V. V., kad šis, gavęs 55 000 eurų kyšį, paveiks teisėją. Tariantis buvo žadama, kad pinigai neva bus perduoti teisėjui, kad šis E. O. pažįstamam nuteistajam skirtų su laisvės atėmimu nesusijusią bausmę.

Kaltinamasis E. O. nurodytą pinigų sumą advokatui V. V. perdavė per kelis kartus, o pastarasis, pažadėjęs paveikti teisėją, šiuos pinigus priėmė.

Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdyba. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų tyrimo skyriaus prokurorai. Ikiteisminis tyrimas atliktas per 13 mėnesių.