Naujienos

Galutine ir neskundžiama teismo nutartimi buvęs Vilniaus vicemeras korupcijos byloje lieka pripažintas kaltu

Šiandien Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (toliau - LAT) atmetė buvusio Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus, nuteisto už prekybą poveikiu, kasacinį skundą ir paliko galioti Vilniaus apygardos teismo nuosprendį, kuriuo  R. Adomavičius buvo pripažintas kaltu ir jam paskirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 3 metams.

LAT pripažino tinkamais Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorų ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnų surinktus įrodymus, kad buvęs vicemeras R. Aadomavičius, būdamas Vilniaus miesto savivaldybei priklausančios UAB „Vilniaus vandenys“ stebėtojų tarybos nariu, žadėdamas pasinaudoti savo tarnyba, įgaliojimais bei pažintimis, ir taip paveikti kitą valstybės tarnautojui prilyginamą asmenį, reikalavo ir priėmė didelės vertės kyšį – 40 tūkstančių litų (daugiau nei 11 tūkst. Eur).

Tyrimo metu STT pareigūnams ir prokurorams pavyko surinkti pakankamai duomenų, leidžiančių pagrįstai manyti, kad R. Adomavičius nuo 2012 m. birželio mėnesio provokavo akcinės bendrovės „Utenos melioracija“ interesams netiesiogiai atstovaujantį asmenį (buvusį „Vilniaus vandenų“ vadovą D. N.) jam duoti 40 tūkstančių litų kyšį (daugiau nei 11 tūkst. eurų) ir už tai pažadėjo paveikti UAB „Vilniaus vandenys“ generalinį direktorių, kad „Utenos melioracija“ būtų pripažinta nugalėtoja „Vilniaus vandenų“ vykdomame 9 milijonų litų vertės vandentiekio statybos ir renovacijos darbų viešajame pirkime.

2015 m. birželio 12 d. Vilniaus apygardos teismo paskelbtu nuosprendžiu R. Adomavičius buvo pripažintas kaltu korupcijos byloje, jam buvo paskirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, kuri atidėta tokiam pačiam laikotarpiui. Nuteistasis tokį teismo priimtą nuosprendį apskundė apeliacine tvarka, tačiau Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs skundą, 2016 m. gruodžio 22 d. nutartimi jį atmetė ir paliko galioti Vilniaus apygardos teismo priimtą nuosprendį.

Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai. Valstybinį kaltinimą apeliacinės ir kasacinės instancijų teismuose palaikė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

LAT nutartis