Naujienos

Buvęs prokuroras pripažintas kaltu dėl Mažeikių teisėjo papirkimo

Šiaulių apygardos teismas š. m. lapkričio 3 d. supaprastinto proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėjo Mindaugo Klemenio papirkimo ir buvusį Mažeikių rajono apylinkės prokurorą Žilviną Gžimailą pripažino kaltu dėl papirkimo. Teismas jam skyrė 5 272 eurų dydžio baudą. Kaltu dėl papirkimo taip pat pripažintas ir R. N., kuris privalės sumokėti 6 026 eurų dydžio baudą.

Ikiteisminis tyrimas dėl š. m. birželio mėnesį įvykdyto Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėjo Mindaugo Klemenio papirkimo buvo pradėtas birželio 21 d. Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdyboje. Nustatyta, kad tuometinis Mažeikių rajono apylinkės prokuroras Ž. Gžimaila, tarpininkaudamas R. N., 1000 eurų dydžio kyšiu bandė papirkti teisėją M. Klemenį, pageidaudamas, kad pastarasis, vykdydamas savo, kaip teisėjo, įgaliojimus, neteisėtai veiktų – išnagrinėjęs V. V. skundą dėl administracinės nuobaudos paskyrimo, priimtų neteisėtą, V. V. palankų sprendimą – sumažintų teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminą.

Tiek Ž. Gžimaila, tiek R. N. visiškai pripažino savo kaltę, todėl ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras 2017 m. spalio 26 d. kreipėsi į teismą su prašymu jų veiksmus nagrinėti supaprastinto proceso tvarka.