Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

Infocentras

Linas Kojala: antikorupcinio sąmoningumo ugdymas turi prasidėti jau mokykloje

2017-09-11

TV naujienose bene kasdien politikos ir socialinius įvykius komentuojantis VU TSPMI politikos mokslų doktorantas ir dėstytojas Linas Kojala – naujosios Lietuvos kartos atstovas. Tai jaunųjų profesionalų karta, kuri sėkmės nusprendė ieškoti ir ją rasti Lietuvoje. Linui – 27-eri, tad apie korupcijos ir skaidrumo klausimus su juo kalbame kaip jaunuoju profesionalu, gimusiu jau nepriklausomoje Lietuvoje.


Linas Kojala, Martyno Rusteikos nuotr.

- Žinoma, čia pat vietoje prisimename, kad prieš tapdamas Rytų Europos studijų centro direktoriumi, Linas dirbo žiniasklaidoje, taip pat Užsienio reikalų ministerijoje, vadovavo įvairiems tarptautiniams projektams, yra publikavęs straipsnius CNN, The Moscow Times, kituose Vakarų Europos valstybių žiniasklaidos priemonėse, tad kalbamės su Linu apie valstybės skaidrumo klausimus ir tarptautiniame kontekste.

- Linai, esate jaunosios kartos atstovas, tad natūralu, kad korupcijos tema jums nėra tiek artima, kad kalbėtumėte apie tiesioginę asmeninę patirtį. Dauguma 25-35 m. amžiaus jaunųjų profesionalų Lietuvoje, matyt, jau nėra turėję tiesioginių korupcinių patirčių. Ir vis dėlto, ar savo gyvenime esate susidūręs su korupcija?

Neabejotinai esu, tačiau daugiau netiesiogiai. Mano tėtis ilgus metus dirbo policijoje, tad jis tikrai daug papasakodavo, kaip mūsų šalyje keitėsi požiūris į korupciją nuo nepriklausomybės atkūrimo.

Dar atrodo palyginti neseniai duoti tam tikrą sumą pinigų tave sustabdžiusiam patruliui daugeliui atrodė norma. Bet jau man pasiekus pilnametystę tapo aišku, kad tokios situacijos neturi būti toleruojamos Šiandien Lietuvoje jau viešai sutariama, kad kyšis kelių policininkui yra nusikalstama veikla. Būtent ta greita kaita man įstrigo labiausiai ir leidžia suprasti, kad bent kai kuriose srityse požiūrio transformacija gali įvykti sklandžiai.

O nuo to viskas ir prasideda – dabar policija patenka tarp tų institucijų, kuriomis visuomenė pasitiki labiausiai. Lietuvos Respublika tikrai žengia į priekį. Turėdamas galimybę nemažai pakeliauti, dažnai pastebiu, kaip smarkiai atsilieka tokios šalys, kaip Ukraina ar Moldova. Kelyje sustabdę patruliai ten vis dar dažniau kalbės ne apie viršytą greitį, bet apie pinigų sumą, kurią sumokėjęs būsi paleistas.

Tada ir pajauti, kad atvažiavai iš pažengusios šalies, į kitą, kuri dar turi gerokai vytis. Žinoma, ir patys tikrai turime kur stiebtis, bet korupcijos tyrimų statistika patvirtina pažangą.

Skaityti toliau

Skaidrumas – visų mūsų rankose!

2017-09-07

Kol kas tik 35% Lietuvos gyventojų tiki, kad sėkminga kova su korupcija yra jų pačių rankose.
Lietuva pagal Korupcijos suvokimo indeksą užima vidurio poziciją tarp Europos Sąjungos valstybių.

Vaistų rinkos užkulisiai

2017-09-01

LRT laidoje „Specialusis tyrimas" nagrinėjami vaistų rinkos užkulisiai. STT atstovės spaudai Renatos Endružytės komentaras (nuo 17.20 min.) apie tarnybos atliekamą didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl vienos farmacijos kompanijos atstovų ir daugiau nei 30 gydytojų nusikalstamų veikų. Šiame tyrime pareikšta įtarimų daugiau kaip 100 asmenų: gydytojų iš daugiau kaip 30 Lietuvos miestų ir rajonų ir farmacijos įmonės atstovų.

Laida čia: http://bit.ly/2eUii3S

Ankstesnis Ankstesnis  1  2  3  4  5  6  7  8  9  |10|  11  12  13  14  Kitas Kitas
geltonai-mėlyna linija