Jaunimo antikorupcinis švietimas

Antikorupciniai komiksai ir filmukai moksleiviams

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) iniciatyva sukurta ir išleista komiksų knygelė ir filmukai apie korupciją ir jos pasekmes. Knygelėje ir filmukuose papasakotos keturios istorijos, kurių herojai, norėdami „pagreitinti procesus“ imasi papirkinėjimo, tačiau kiekvienu atveju sulaukia netikėtų problemų ir labai konkrečių pasekmių. Knygelėje ir filmukuose akcentuojama, kad kyšio davimas – nusikalstama veika, kuri nėra menkesnė už kitus nusikaltimus, ir už ją yra baudžiama.

Knygelės platinamos Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose ir gimnazijose, tikslinę auditoriją sudaro 16–18 metų moksleiviai, leidinio tiražas – 10 tūkstančių.

Socialiniuose tinkluose kviečiame diskutuoti ir dalintis nuotraukomis naudojant žymelę #grotelėsužkyšį.

Antikorupcinių filmukų ir komiksų knygelės sukūrimas ir leidyba finansuota Nacionalinės vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programos lėšomis. Juos sukūrė viešąjį konkursą laimėjusi viešųjų ryšių agentūra „Idea Group“.

Antikorupcinius filmukus rasite čia


Daugiau informacijos suteiks:

STT Antikorupcinio skyriaus vyresnysis specialistas Benas Aldakauskas, tel. (8 706) 63 355, e. paštas benas.aldakauskas@stt.ltAntikorupcinis švietimas moksleiviams

STT jau ketveri metai dalyvauja jaunimą įkvepiančioje iniciatyvoje „būsiu__“ (ankstesnis pavadinimas – „Kam to reikia?!“) veikloje. Šis projektas vienija profesionalus praktikus, norinčius dalintis savo patirtimi, ir mokyklas, kurios siekia mokiniams suteikti reikiamų žinių. Tai – gyvosios teorijos pamokos mokiniams, kurių metu praktikai įtraukiami į profesinę savanorystę mokyklose, o moksleiviai skatinami kurti, mokytis ir tikėti savimi.

STT pareigūnai, vykdantys antikorupcinį jaunimo švietimą, gali apsilankyti mokykloje, taip pat pasikviesti Jus į STT ekskursiją. Jei Jūs esate mokytojas ir ieškote netradicinės pamokos, per kurią kalbėsime su moksleiviais apie korupciją, jos žalą ir antikorupcines priemones, registruokitės.