Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

Europos Sąjungos Dvynių programos projektasSpausdinti

Parama Azerbaidžano Respublikos generalinės prokuratūros Kovos su korupcija departamentui AZ08/PCA/JH/04

Atverti Dvynių projekto svetainę >>

2009–2011 m. Specialiųjų tyrimų tarnyba (toliau – STT) įgyvendino Europos Sąjungos Dvynių programos projektą „Parama Azerbaidžano Respublikos generalinės prokuratūros Kovos su korupcija departamentui AZ08/PCA/JH/04“ (toliau – projektas).

Šis projektas yra Europos Sąjungos techninės pagalbos Nepriklausomų Valstybių Sandraugos (NVS) šalims (angl. Technical Aid to the Commonwealth of Independent States, TACIS) programos sudėtinė dalis.

Projekto tikslas – stiprinti Azerbaidžano institucijų antikorupcinių gebėjimų ir Generalinės prokuratūros Kovos su korupcija departamento galias, perduoti ES ir Lietuvos kovos su korupcija patirtį, padėti kolegoms vykdyti jų nacionalines antikorupcines programas.

Pagal šį projektą STT teikė ekspertų paslaugas, įvairias konsultacijas, mokymus ir seminarus apie kovos su korupcija metodų tobulinimą, dalinosi patirtimi su Azerbaidžano Respublikos generalinės prokuratūros Kovos su korupcijos departamentu baudžiamojo persekiojimo ir korupcijos prevencijos srityse.

Projekto vertė – 1 mln. eurų. Tai vienas pirmųjų tokio masto projektų, kurį laimėjo Lietuvos institucija, savarankiškai teikusi paraišką.

Projekto vykdytojai prisidėjo įgyvendinant 2007–2010 metų Azerbaidžano nacionalinių priemonių programą, siekė padidinti Azerbaidžano valstybinių institucijų gebėjimus kovojant su korupcija.

Europos Sąjungos Dvynių programos, pradėtos 1998 m. Europos Komisijos iniciatyva, pagrindinis tikslas – padėti šalims paramos gavėjoms stiprinti savo institucijų gebėjimus siekiant įgyvendinti ES teisyno reikalavimus ar priartėti prie jų. Ši programa – vienas svarbiausių Europos Komisijos instrumentų, skirtų viešojo administravimo institucijų gebėjimams ugdyti.

 

 

 

 

geltonai-mėlyna linija