Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Bus ieškoma sprendimų, kaip užkirsti kelią korupcijos eksportui

2014-10-29

Kaip kovoti su užsienio pareigūnų papirkinėjimu tarptautiniuose verslo sandoriuose? Atsakymo į šį klausimą bus ieškoma rytoj Teisingumo ministerijoje vyksiančiame tarptautiniame seminare „Siekiant prisijungti prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) kovos su papirkinėjimu konvencijos: iššūkiai ir geriausia praktika“.

Lietuva jau daugiau kaip 10 metų aktyviai dalyvauja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Antikorupciniame tinkle (ACN) ir siekia visateisės narystės EBPO Kovos su papirkinėjimu darbo grupėje. Mūsų šalis pateikė savo prašymą prisijungti prie EBPO Kovos su užsienio pareigūnų papirkinėjimu tarptautiniuose verslo sandoriuose konvencijos 2013 m. balandžio 30 d.

Šiame seminare bus diskutuojama apie įmonių teisinės atsakomybės už užsienio pareigūnų papirkinėjimą sistemą, baudžiamąją atsakomybę už užsienio pareigūnų papirkinėjimą tarptautiniuose verslo sandoriuose, aptariami praktiniai sunkumai ir gerosios praktikos pavyzdžiai teisėsaugos institucijoms tiriant tokius nusikaltimus. Dalis seminaro bus skirta aptarti Konvencijos įtaką verslui ir kaip kova su užsienio pareigūnų papirkinėjimu gali padėti privačiajam sektoriui.

Seminare dalyvaus apie 100 dalyvių iš Specialiųjų tyrimų tarnybos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, teisėjų, prokurorų, valstybės tarnautojų, verslo reguliavimo institucijų bei verslo sektoriaus atstovų.

Seminare pranešimus skaitys ir savo įžvalgomis dalinsis EBPO Kovos su korupcija skyriaus atstovai, ekspertai iš Italijos, Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Vokietijos, Lenkijos, taip pat Teisingumo ministerijos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Lietuvos verslo konfederacijos, asociacijos „Investors’ Forum“, Ernst & Young Baltic UAB, UAB „Senukai" atstovai.

Šis seminaras padės Lietuvos valdžios institucijoms ir verslo atstovams geriau suprasti iššūkius, su kuriais susidurs mūsų šalis, kai taps EBPO Kovos su užsienio pareigūnų papirkinėjimu tarptautiniuose verslo sandoriuose konvencijos dalyve.


geltonai-mėlyna linija