Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

STT stiprina bendradarbiavimą su verslo sektoriumi

2015-12-09

Šiandien, gruodžio 9-ąją – Tarptautinę antikorupcijos dieną, STT direktorius Saulius Urbanavičius pasirašė bendradarbiavimo sutartį su skaidraus verslo iniciatyva „Baltoji banga“. Sutartimi siekiama skatinti skaidrią ir atsakingą Lietuvos verslo praktiką ir nulinės tolerancijos korupcijai principo diegimą verslo įmonėse.

Bendradarbiaujant bus skatinamas antikorupcinis švietimas, verslo ir viešojo sektoriaus dialogas ir stiprinamos versle taikomos korupcijos prevencijos priemonės, skirtos korupcijos rizikos veiksniams atpažinti ir suvaldyti.

„Tvirta antikorupcinė laikysena turi tapti kiekvienos Lietuvos įmonės kultūros dalis, taip kursime pokytį valstybėje. Tai, kad verslo atstovai nori su mumis bendradarbiauti, kad reikalingos mūsų rekomendacijos ir įsitraukimas, atskleidžia verslo sąmoningumo pokyčius. Mums ypač svarbu prie to profesionaliai prisidėti, teikti reikalingą pagalbą“, – sako STT direktorius Saulius Urbanavičius. 

„Konkurencingam ir atsakingam verslui skaidrumas šiandien yra viena iš esminių verslo aplinkos gerinimo sričių. Tikime, kad norint skatinti pokyčius, glaudus viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas yra ypač svarbus. Juk dialogas kuria pasitikėjimą, atveria galimybes dalytis gerąja praktika ir kartu ieškoti sprendimų efektyvesniam ir skaidresniam rinkos reguliavimui“, – teigia Rūta Skyrienė, asociacijos „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė, iniciatyvos „Baltoji banga“ tarybos pirmininkė.

STT korupcijos prevencijos specialistai atkreipia dėmesį, jog labai svarbu, kad verslo organizacijos rūpintųsi antikorupcine aplinka, kurtų ir diegtų skaidrumą didinančias programas ar priemones rizikingiausioms sritims nustatyti ir korupcijos rizikos veiksniams šalinti, pasitvirtintų Etikos ir Elgesio kodeksus, sudarytų galimybę darbuotojams pranešti apie korupciją ir užtikrintų apie tai pranešusių žmonių apsaugą.

Bendradarbiavimo sutartis

 


geltonai-mėlyna linija