Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Apeliacinis teismas Panevėžio viešbučio „Romantic“ savininkei skyrė laisvės atėmimo bausmę

2016-01-15

Šiandien Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs Panevėžio viešbučio „Romantic“ savininkės D. K. ir bendrovės direktoriaus A. K. skundus dėl Šiaulių apygardos teismo 2015 m. kovo 23 d. nuosprendžio, D. K. pripažino kalta dėl sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, turto pasisavinimo, dokumentų suklastojimo ir suklastotų dokumentų panaudojimo.

Už šias nusikalstamas veikas Apeliacinis teismas D. K. skyrė 2 metų ir 7 mėnesių laisvės atėmimo bausmę ir jos vykdymą atidėjo 3 metams. Be to, iš D. K. valstybės naudai nuspręsta konfiskuoti 197 504 litus (57 201 eurą). Apeliacinis teismas pripažino kaltu dėl turto pasisavinimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, sukčiavimo, dokumentų suklastojimo ir suklastotų dokumentų panaudojimo ir kitą šios baudžiamosios bylos dalyvį – bendrovės direktorių A. K. Jam taip pat skirta laisvės suvaržymo bausmė – pusantrų metų laisvės atėmimo ir bausmės vykdymas atidėtas 2 metams.    

Ši byla buvo išskirta iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnų atliekamo ikiteisminio tyrimo dėl galimai apgaule užvaldytų Panevėžio miesto savivaldybės lėšų, kurios turėjo būti skirtos krepšinio plėtrai Panevėžyje, ir jų neteisėto panaudojimo rekonstruojant viešbutį „Romantic“. 

Atlikdami ikiteisminį tyrimą STT Panevėžio valdybos pareigūnai nustatė, kad bendrovės, kuriai priklauso viešbutis „Romantic“, generalinė direktorė 2012 m. birželio pabaigoje susitarė su vienos bendrovės direktoriumi A. K., jog jis suras įmonę, kuri, neatlikusi viešbučio „Romantic“ remonto darbų, išrašys už juos tikrovės neatitinkančią sąskaitą. Buvo suklastota statybos subrangos sutartis, pažyma apie neva atliktus statybos ir remonto darbus, sąskaita faktūra. Vėliau šie suklastoti dokumentai buvo įtraukti į bendrovių apskaitą. 2012 m. rudenį viešbučio „Romantic“ savininkė pasisavino jos vadovaujamai bendrovei priklausančius pinigus, iš kurių dalį pagal susitarimą sumokėjo šiose machinacijose jai talkinusiam kitos bendrovės direktoriui A. K.

Nuteistajai D. K. – tai dar vienas nuosprendis jos biografijoje. Praėjusių metų liepos mėnesį Panevėžio apygardos teismas dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo ir pasikėsinimo sukčiauti D. K. skyrė beveik 17 tūkst. eurų baudą; spalio mėnesį už kyšininkavimą jai skirta 3,5 metų laisvės atėmimo bausmė ir jos vykdymas atidėtas 2 metams. Nuosprendžiai dar neįsiteisėję, nes yra apskųsti.


geltonai-mėlyna linija