Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Verslo atstovams reikia būti sąžiningiems ir užsienio šalyse

2016-02-12

Vasario 11 d. Kaune „Baltosios bangos“ surengtoje Skaidraus ir atsakingo verslo dienoje Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Korupcijos prevencijos valdybos vadovas Romualdas Gylys pabrėžė, jog verslui būtina siekti skaidrumo ir visiškai netoleruoti korupcijos ne tik dirbant Lietuvoje, bet ir užsienyje.

„Labai svarbu, kad kompanijos plėtodamos veiklą užsienio rinkose veiktų sąžiningai, neįsiveltų į neskaidrius sandorius ir nepapirkinėtų užsienio pareigūnų. Mūsų valstybei svarbu turėti gerą reputaciją, jei norime įstoti į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO). Tai yra vienas iš mūsų šalies strateginių tikslų“, – pasakė R. Gylys.

R. Gylio teigimu, užsienio pareigūnų papirkinėjimas nėra ir nebus toleruojamas, o tokie atvejai tiriami.

STT korupcijos prevencijos ekspertas taip pat priminė apie šiuo metu STT kartu su verslo atstovais rengiamą Antikorupcinės aplinkos versle kūrimo ir įgyvendinimo vadovą, kuris bus efektyvus įrankis siekiant sumažinti korupcijos riziką.

Tai jau trečias skaidraus verslo įmones jungiančios „Baltosios bangos“ renginys, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į iššūkius, susijusius su verslo skaidrumu ir verslininkų atsakomybe, ir galimybes.

Kauno miesto savivaldybėje organizuotoje diskusijoje dalyvavo Kauno miesto ir rajono valdžios, verslo ir viešųjų įstaigų, nevyriausybinių organizacijų ir žiniasklaidos atstovai.

 


geltonai-mėlyna linija