Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Tarptautiniame seminare aptartos naujausios Lietuvos priemonės kovojant su tarptautiniu papirkinėjimu

2016-04-26

2016 m. balandžio 25–26 d. organizuojamas viešojo sektoriaus ir verslo atstovams skirtas tarptautinis seminaras „Naujausios Lietuvos priemonės kovojant su tarptautiniu papirkinėjimu“.

Teisingumo ministerijos kartu su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO), Ūkio ministerija ir Užsienio reikalų ministerija rengiamas seminaras skirtas viešam sektoriui ir Lietuvos įmonėms, eksportuojančioms, investuojančioms ar kitaip vystančioms verslą užsienyje, taip pat verslo organizacijoms, bankams, advokatams, verslo konsultantams, audito įmonėms ir kt.

Dviejų dienų seminaro tikslas – viešam ir privačiam sektoriui paskleisti informaciją apie EBPO Konvencijos dėl kovos su užsienio valstybių pareigūnų papirkinėjimu tarptautiniuose verslo sandoriuose (angl. Convention on Combating Bribery of Foreign Public Officials in International Business Transactions) reikalavimus ir būsimos narystės EBPO Darbo grupėje dėl papirkinėjimo tarptautiniuose verslo sandoriuose (angl. OECD Working Group on Bribery in International Business Transactions) poveikį valstybės institucijoms ir verslui.

Seminaro metu siekiama supažindinti su Darbo grupės atliekamu vertinimo mechanizmu ir pasirengimu būsimiems Lietuvos vertinimams bei atkreipti dėmesį į korupcijos riziką tarptautiniuose sandoriuose, pristatyti efektyvias rizikos vertinimo priemones, jų teikiamą naudą įmonėms ir verslo aplinkai.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai seminare dalyvauja  apskrito stalo diskusijose „Efektyvus užsienio pareigūnų papirkimo atvejų tyrimas ir baudžiamasis persekiojimas“ bei „Valstybės institucijų, verslo ir visuomenės vaidmuo siekiant veiksmingai atskleisti ir užkirsti kelią  užsienio valstybės pareigūnų papirkinėjimui tarptautiniuose verslo sandoriuose“.

STT Vilniaus valdybos vadovas Daumantas Pocius (ketvirtas iš kaiirės) pasisakė diskusijoje „Efektyvus užsienio pareigūnų papirkimo atvejų tyrimas ir baudžiamasis persekiojimas“

Seminaro dalyviai aptarė priemones, kurios šiuo metu Lietuvoje yra taikomos kovojant su tarptautiniu papirkinėjimu

Į renginį buvo atvykusi ir EBPO Kovos su korupcija skyriaus vyresnioji patarėja teisės klausimais Christine Uriarte


geltonai-mėlyna linija