Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Teismui perduota baudžiamoji byla dėl prekybos poveikiu

2016 09 27

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai ištyrė baudžiamąją bylą, kurioje vilnietis V. A. yra įtariamas prekyba poveikiu.

STT atliko ikiteisminį tyrimą ir medžiagą pateikė Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorams kaltinamajam aktui surašyti. Š. m. rugsėjo 22 d. prokurorai bylą perdavė nagrinėti Vilniaus apygardos  teismui.

V. A. įtariamas tuo, kad nurodęs, jog gali daryti įtaką Lietuvos banko Priežiūros tarnybai vadovaujantiems ir sprendimus priimantiems darbuotojams, iš vienos kredito unijos atstovų reikalavo didelės vertės, t. y. daugiau nei 50 000 eurų, kyšio ir už tai žadėjo paveikti minėtus Lietuvos banko darbuotojus ir užtikrinti, kad Lietuvos bankas, atlikdamas veiklos priežiūrą ir nustatęs kredito unijos veiklos pažeidimus, neatšauktų pastarosios licencijos ir nesustabdytų veiklos. V. A., reikalaudamas duoti kyšį, siūlė ir savo kaip tarpininko paslaugas, sutvarkant visas iškilusiais problemas, susijusias su Lietuvos banko patikrinimo metu minėtoje kredito unijoje nustatytais pažeidimais.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad V. A. teiginiai apie jo ryšius su Lietuvos banko darbuotojais yra išgalvoti, o jokių realių sąsajų su pastaraisiais jis neturėjo.

Baudžiamajame kodekse už šią nusikalstamą veiką (prekybą poveikiu) numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimo bausmė nuo dvejų iki aštuonerių metų.

pinigai

 

 

 


geltonai-mėlyna linija