Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Šalies techninės apžiūros įmonėse stiprinama korupcijos prevencija

2016 09 30

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Viešųjų ryšių skyriaus vyresnioji specialistė Jurgita Razmytė transporto techninę apžiūrą atliekančius kontrolierius supažindino su korupcijos prevencijos svarba bei atsakomybe už kyšininkavimą. Tai jau antrasis susitikimas, kurio metu buvo teikiama metodinė pagalba dėl korupcijos prevencijos priemonių tobulinimo.

„Bendradarbiavimas tarp STT ir  Lietuvos techninės apžiūros įmones vienijančios asociacijos „Transeksta“ jau duoda gerų rezultatų  – bendrai sukurta korupcijos užkardymo sistema, kurioje aiškiai išdėstyti visi įmanomi korupcinio pobūdžio veiksmai ir požymiai, kaip juos atpažinti, vyksta asociacijos organizuojami kontrolierių mokymai“, – sako  J. Razmytė.

Specialistės teigimu, nepakanka vien žinoti baudžiamojo kodekso straipsnių, svarbu imtis konkrečių veiksmų dėl korupcijos užkardymo – įsivardinti rizikingiausias sritis ir numatyti konkrečius veiksmus, to ir ėmėsi  „Transeksta“.  O darbuotojų supažindinimas su neišvengiamomis nusikalstamų veiklų pasekmėmis bei jų netolerancijos korupcijai ugdymas turi būti sistemingas kontrolę vykdančių  institucijų darbas.

Lietuvos Baudžiamojo kodekso 225 straipsnis numato 5 kyšininkavimo formas – kyšio priėmimą, pažadą priimti kyšį, susitarimą priimti kyšį, kyšio reikalavimą ir kyšio provokavimą.

Tuvlita1

Tuvlita

Tuvlita

Tuvlita4


geltonai-mėlyna linija