Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Aukščiausiasis Teismas panevėžiečius pripažino kaltais dėl kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo

2016 10 12

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) patvirtino du žemesnės instancijos teismų sprendimus – Viktoras Trofimovas, būdamas Panevėžio apskrities viršininkas, ir Marijonas Dambrauskas, eidamas Statybos valstybinės priežiūros skyriaus vedėjo pareigas, piktnaudžiavo tarnyba ir kyšininkavo. Jiems skirtos tūkstantinės baudos.

Iki 2016 m. gegužės 24 d. Panevėžio darbo biržos direktoriaus pareigas ėjęs V. Trofimovas 2015 m. birželio 12 d. Panevėžio miesto apylinkės teismo ir 2016 m. vasario 3 d. Panevėžio apygardos teismo nuosprendžiais pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo, M. Dambrauskas – dėl piktnaudžiavimo.

Už nusikalstamas veikas Panevėžio apygardos teismas V. Trofimovui skyrė 3 012 eurų baudą, M. Dambrauskui – 1 882 eurų baudą.

LAT panaikino nuosprendžių dalis dėl Panevėžio triatlono klubo pirmininko V. U. nuteisimo, tačiau pažymėjo, kad dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo turėtų būti sprendžiamas V. U. administracinės atsakomybės klausimas.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai. Jie nustatė, kad 2009 m. V. Trofimovas., tuo metu dirbęs Panevėžio apskrities viršininku, kartu su tuomečiu Statybos valstybinės priežiūros skyriaus vedėju M. Dambrausku suklastojo dokumentą. Šie asmenys, žinodami, kad Panevėžio miesto apylinkės teismas žemės sklype, esančiame Klaipėdos gatvėje, nutartimi laikinai sustabdė statybas, suklastojo dokumentą dėl statinio patalpų pripažinimo tinkamu naudoti.

STT Panevėžio valdybos pareigūnai taip pat nustatė, kad tuometis Panevėžio apskrities viršininkas V. Trofimovas už gautas iš verslininko D. V. paslaugas darė įtaką pavaldiems tarnautojams dėl to, kad būtų pratęsta viena valstybinės žemės nuomos sutartis.

Šiais metais teismai išnagrinėjo 11 STT Panevėžio valdybos tirtų korupcinių bylų, kuriose 14 asmenų pripažinti kaltais.

 


geltonai-mėlyna linija