Naujienos

Šiauliuose teismui perduota byla dėl gydytojos papirkimo

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai dėl VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojos papirkimo pareikšti vieno vaistinių tinklo Šiauliuose veikiančio padalinio farmacinės veiklos vadovei O. J.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras vakar kreipėsi į Šiaulių apylinkės teismą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir baudos skyrimo O. J.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad vienos Šiauliuose veikiančios vaistinės farmacinės veiklos vadovė O. J., siekdama VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojos, turinčios teisę skirti valstybės kompensuojamuosius vaistus sergantiems pacientams, palankumo, ją papirkinėjo, kad ši gydytoja pacientams išrašytų vaistinei pelningus kompensuojamuosius vaistus ir juos tikslingai pasiūlytų įsigyti minėtoje vaistinėje.

Nuo praėjusių metų vasaros iki šių metų sausio mėnesio kaltinamoji kelis kartus apsilankiusi pas minėtą gydytoją ant stalo palikdavo vokus su kelių šimtų eurų kupiūromis. Tačiau moters ketinimai papirkti gydytoją taip ir liko neišpildyti – gydytoja tų pinigų paprasčiausiai nepriimdavo. Apie duotą kyšį ji pranešė savo darbovietės vadovybei, kuri vėliau ir kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą.

Ikiteisminio tyrimo metu paimtus papirkimui skirtus pinigus siūloma konfiskuoti – neatlygintinai paimti juos valstybės nuosavybėn.

Korupcijos reiškinys medicinoje ir toliau išlieka opia problema Lietuvoje, kurios aktualumą nuolat patvirtina įvairių sociologinių tyrimų duomenys, taip pat ir STT pareigūnų atskleidžiamos nusikalstamos veikos.

2015–2016 metais STT Šiaulių valdybos pareigūnai atskleidė ne vieną korupcinį nusikaltimą, susijusį su Šiaulių medikais.
2016 m. birželio 10 d. Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos gydytojui A. Š. Teismas pripažino jį kaltu dėl kyšininkavimo ir skyrė 170 MGL (6 402, 20 eurų) dydžio baudą.

Ikiteisminio tyrimo metu STT pareigūnai nustatė, kad Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos gydytojas A. Š. iš pacientų ėmė kyšius už vaistų suleidimą nemokant už šią paslaugą į ligoninės kasą. Šioje baudžiamojoje byloje įtarimai dėl gydytojo papirkimo buvo pareikšti ir šešiems pacientams.

Nuo 2015 metų spalio mėnesio STT Šiaulių valdybos pareigūnams tiriant galimas korupcines schemas, vykusias Šiaulių ligoninėje, šiuo metu į vieną didelės apimties ikiteisminį tyrimą yra sujungta 12 pradėtų ikiteisminių tyrimų. Įtarimai dėl įvairių korupcinių nusikaltimų pareikšti 13 asmenų.

Tiriamos aplinkybės dėl Šiaulių ligoninės generalinio direktoriaus piktnaudžiavimo, kyšininkavimo, prekybos poveikiu siekiant turtinės naudos sau ir artimiems asmenims, ligoninės lėšų pasisavinimo, neskaidriai ligoninėje vykdytų viešųjų pirkimų. Šiuo metu VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius P. S. nušalintas nuo pareigų.


STT ir Šiaulių apygardos prokuratūros informacija.