Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Nuteista gydytoją papirkti bandžiusi farmacininkė

2016 11 04

Lapkričio 3 d. Šiaulių apylinkės teismas gydytoją papirkti bandžiusią vienos vaistinės farmacinės veiklos vadovę O. J. pripažino kalta ir skyrė 81 MGL (3050,46 Eur) dydžio baudą, kuri buvo sumažinta vienu trečdaliu - 54 MGL (2033,64 Eur).

Byla buvo baigta teismo baudžiamuoju įsakymu – išnagrinėta per 7 dienas rašytinio proceso tvarka pagal prokuroro pareiškimą. O. J. prisipažino kalta ir gailėjosi. Ji buvo teisiama pirmą kartą.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Specialiųjų  tyrimų tarnybos pareigūnai nustatė, kad vienos Šiauliuose veikiančios vaistinės farmacinės veiklos vadovė O. J., siekdama VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojos, turinčios teisę skirti valstybės kompensuojamuosius vaistus sergantiems pacientams, palankumo, ją papirkinėjo, kad ši gydytoja pacientams išrašytų vaistinei pelningus kompensuojamuosius vaistus ir juos tikslingai pasiūlytų įsigyti minėtoje vaistinėje.

Nuo praėjusių metų vasaros iki šių metų sausio mėnesio kaltinamoji kelis kartus apsilankiusi pas minėtą gydytoją ant stalo palikdavo vokus su kelių šimtų eurų kupiūromis. Tačiau moters ketinimai papirkti gydytoją taip ir liko neišpildyti – gydytoja tų pinigų paprasčiausiai nepriimdavo. Apie duotą kyšį ji pranešė savo darbovietės vadovybei, kuri vėliau ir kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą.

Jei kaltinamoji nesutiks su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per 14 dienų nuo įsakymo įteikimo jai dienos, turi teisę paduoti Šiaulių apylinkės teismui prašymą, reikalaudama surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jeigu kaltinamoji nepasinaudos minėta teise, baudžiamasis įsakymas įsiteisės ir nebegalės būti skundžiamas.

 

 


geltonai-mėlyna linija