Naujienos

Šiaulių gydytojas lieka nuteistas dėl kyšininkavimo

Lapkričio 7 d. Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą pagal VšĮ Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos gydytojo A. Š. apeliacinį skundą, atmetė nuteistojo skundą ir paliko galioti 2016 m. birželio 10 d. paskelbtą Šiaulių apygardos teismo nuosprendį, kuriuo gydytojas A. Š. buvo pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo, taip pat jam buvo skirta 170 MGL (6 402, 20 eurų) bauda.

Ikiteisminio tyrimo metu Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai kartu su bylą kontroliuojančiais prokurorais nustatė, kad Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos gydytojas A. Š. iš pacientų ėmė kyšius už vaistų suleidimą nemokant už šią paslaugą į ligoninės kasą.

Šioje baudžiamojoje byloje įtarimai dėl gydytojo papirkimo buvo pareikšti ir šešiems pacientams, tačiau juos, pripažinusius savo kaltę, Šiaulių apylinkės teismas 2015 m. spalį atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą ir skyrė baudžiamojo poveikio priemones – sumokėti nuo 188 eurų (5 MGL) iki 376 eurų (10 MGL) įmokas į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.