Naujienos

Atmestas buvusio Kraujo donorystės centro vadovo apeliacinis skundas

Vakar Lietuvos apeliacinis teismas atmetė buvusio Kraujo donorystės centro vadovo A. J. V. apeliacinį skundą ir paliko galioti nuosprendį, kuriuo pastarasis buvo pripažintas kaltu dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo. 

Už šiuos Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų ir Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų išaiškintus nusikaltimus centro vadovui skirta 1 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, o jos vykdymas atidėtas dvejiems metams.

Atlikus sudėtingą tyrimą nustatyta, kad centro direktorius, siekdamas turtinės naudos, pažeisdamas įstatymus ir piktnaudžiaudamas tarnyba organizavo neteisėtą kraujo plazmos išvežimą iš Lietuvos į Austrijoje esančią gamyklą. Ataskaitose direktorius nurodė, kad veža plazmą perdirbti, tačiau plazma buvo parduota. Iš šios neteisėtos veiklos buvo uždirbta daugiau nei 1,7 mln. eurų.

Be to, klastodamas dokumentus centro direktorius išvengė prievolės grąžinti donorų kompensacijoms skirtas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšas – 228 tūkst. eurų.

Šių metų sausio–lapkričio mėnesiais STT tirtose bylose teismai 49-iose bylose jau priėmė palankius sprendimus. Nuteisti 94 asmenys, kaltinti kyšininkavimu, piktnaudžiavimu tarnyba, prekyba poveikiu ir kitais korupcinio pobūdžio nusikaltimais.