Naujienos

Buvusio Seimo nario žmona klastojo dokumentus

Šiandien Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paliko nenagrinėtą buvusio Seimo nario žmonos kasacinį skundą ir teismo procesą nutraukė. Kauno apygardos teismo 2016 m.  balandžio 11 d. apkaltinamuoju nuosprendžiu Danutė Matuzienė pripažinta kalta dėl dokumentų suklastojimo, jai skirta 2 259 eurų bauda.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai surinko pakankamai duomenų, įrodančių nusikalstamas veikas. Danutė Matuzienė, dirbdama VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Mokymo skyriaus renginių koordinatore ir siekdama pateisinti ne tarnybos tikslais, bet asmeniniais reikalais išvažinėtus tarnybos degalus, suklastojo automobilio „Porsche“ 11 kelionės lapų ir juose savo parašu patvirtino įrašytą žinomai melagingą informaciją apie tariamai nuvažiuotus maršrutus, ridas (km), automobilio spidometro rodmenis ir suklastotus kelionės lapus pateikė tarnybos buhalterijai.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jį kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Byla buvo išskirta iš STT Panevėžio valdybos pareigūnų atlikto didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl galimai neskaidrių biokuro pirkimų organizavimo. Šią baudžiamąją bylą perdavus nagrinėti Šiaulių apygardos teismui, kaltinimai joje pareikšti buvusiam Seimo nariui V. M. ir jo sutuoktinei, akcinės bendrovės „Panevėžio energija“ buvusiam vadovui V. Š., buvusiam „Panevėžio energijos“ darbuotojui S. R., „Žilvičių kooperatinės bendrovės“ valdybos pirmininkui G. Ž. ir juridiniam asmeniui – „Žilvičių kooperatinei bendrovei“. STT Panevėžio valdybos pareigūnai surinko pakankamai duomenų, leidžiančių teigti, kad piktnaudžiaujant tarnybine padėtimi ir sukčiaujant buvo siekiama „Žilvičių kooperatinės bendrovės“ naudai užvaldyti ne mažiau kaip 243 tūkstančių eurų vertės bendrovės „Panevėžio energija“ turto.

Šių metų sausio–lapkričio mėnesiais STT pareigūnų tirtose bylose teismai 50-yje bylų jau priėmė apkaltinančius sprendimus. Nuteisti 96 asmenys, kaltinti kyšininkavimu, piktnaudžiavimu tarnyba, prekyba poveikiu ir kitais korupcinio pobūdžio nusikaltimais.