Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Netrukus Tarptautinė antikorupcijos diena – kviečiame į šiai dienai paminėti skirtus renginius

2016 12 06

Gruodžio 9 d., minint Tarptautinę antikorupcijos dieną, visoje Lietuvoje vyks įvairūs renginiai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į korupciją, ugdyti pilietinį sąmoningumą ir paskatinti netoleruoti korupcijos apraiškų.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kartu su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) gruodžio 9 d. Vinco Kudirkos aikštėje prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės 12 val. surengs viešą akciją ,,Vokelis ne kyšiams, o Jūsų šventiniams linkėjimams“, kurios metu kvies vilniečius ir miesto svečius prisiminti savo artimuosius – parašyti jiems šventinį palinkėjimą ir taip parodyti, kad nepritaria nesąžiningiems papirkinėjimams, o voką yra linkę naudoti pagal paskirtį – laiškams ar artimiems žmonėms skirtiems šventiniams linkėjimams. Atvirlaiškiai, kuriuose pavaizduotas stilizuotas vokas su antikorupcine žinute ir palinkėjimu, bus dalinami visoje Lietuvoje – perduoti žinią visuomenei padės Lietuvos policijos, muitinės, Valstybės sienos apsaugos, Kalėjimų departamento ir kitų šalies institucijų imuniteto tarnybų pareigūnai.

Lietuvos Respublikos Vyriausybėje, minint Tarptautinę antikorupcijos dieną, bus įvertintos ir apdovanotos 2016 metais sėkmingai veikusios Lietuvoje valstybinių institucijų imuniteto tarnybos.

Lietuvos Respublikos Seime vyks diskusija „Lietuvos įsipareigojimai įgyvendinant Jungtinių Tautų konvencijos prieš korupciją nuostatas: kas padaryta ir ko tikimės?“

„Transparency International“ Lietuvos skyrius ir ,,Baltoji banga“ inicijuoja viešąją diskusiją, skirtą verslo, nevyriausybinio ir valstybinio sektoriaus atstovams. Renginys vyks Vilniaus mokytojų namuose – diskusijoje bus dalijamasi idėjomis ir ieškoma galimybių bendriems projektams antikorupcinei aplinkai stiprinti.

Klaipėdoje gruodžio 9 d. vyks konferencija „Viešojo ir privataus sektorių partnerystė. Antikorupcinės aplinkos kūrimas“, kuri suburs privataus ir viešojo sektoriaus atstovus dialogui. Šio renginio organizatoriai: Klaipėdos universitetas, Klaipėdos miesto savivaldybė, STT Klaipėdos valdyba.

Privataus ir viešojo sektoriaus diskusijose bus pristatytas STT bendradarbiaujant su privačiu sektoriumi parengtas Antikorupcijos vadovas verslui.

Ne tik gruodžio 9 d., bet ir visą šią savaitę Lietuvos savivaldybėse ir ugdymo įstaigose bus organizuojami įvairūs moksleivių ir studentų antikorupciniai konkursai, debatai ir kiti renginiai. Net 100 Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų ir gimnazijų pasieks pirmosios 16–18 metų amžiaus jaunimo auditorijai skirtos Specialiųjų tyrimų tarnybos užsakymu sukurtos komiksų knygelės apie korupciją ir jos pasekmes.

Tarptautinė antikorupcijos diena gruodžio 9-ąją kasmet minima nuo 2004 m. visame pasaulyje. Ji skirta atkreipti dėmesį į korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyse rengiamos eisenos, diskusijos apie verslo įmonių, privačių asmenų teises ir korupcijos atvejus.

Tarptautinę antikorupcijos dieną inicijavo ir paskelbė Jungtinės Tautos. Gruodžio 9-oji pasirinkta todėl, kad šią dieną 2003 metais Meridoje (Meksikoje) įvyko aukščiausio politinio lygio konferencija kovos su korupcija problemoms spręsti ir buvo pasirašyta Jungtinių Tautų konvencija prieš korupciją.

Tarptautinės antikorupcijos dienos renginių sąrašas. Kviečiame dalyvauti.

geltonai-mėlyna linija