Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Teismui perduota Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus byla

2016 12 12

Teismui nagrinėti perduota baudžiamoji byla, kurioje 38 metų Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius R. K. kaltinamas svetimo turto pasisavinimu, piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Saulius Daunoravičius.

Tyrimo duomenimis, 2014 m. kovo-gegužės mėnesiais R. K. kelis kartus galimai pasinaudojo savo tarnybine padėtimi bei sukčiavo, kad būtų nemokamai suremontuoti asmeniniai jo automobiliai.

Įtariama, kad savo tuometei pavaduotojai, kuri nuo baudžiamosios atsakomybės atleista pagal laidavimą, o jos atžvilgiu ikiteisminis tyrimas nutrauktas, direktorius nurodydavo suorganizuoti jo asmeninių automobilių remontą autoservise, o jų remonto išlaidas apmokėti savivaldybės lėšomis.

Manoma, kad tai buvo padaroma suklastojus dokumentus ir apskaitos dokumentuose nepagrįstai įrašius didesnes sumas už savivaldybei priklausančių automobilių remontą.

Ikiteisminį tyrimą atlikę STT pareigūnai surinko informaciją, kad tokiu būdu už dviejų R. K. priklausančių automobilių remontą iš savivaldybės biudžeto galimai buvo sumokėta beveik 1 tūkstantis eurų.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio Panevėžio prokuratūros prokuroro S. Daunoravičiaus, dėl neteisėtų R. K. veiksmų  didelę neturtinę žalą patyrė valstybė ir Zarasų rajono savivaldybė, nes eidamas itin aukštas pareigas savivaldybėje, kaltinamasis diskreditavo administracijos direktoriaus vardą, sumenkino savivaldybės prestižą visuomenės akyse.

Kadangi Zarasų rajono savivaldybė nepasinaudojo teise pateikti civilinį ieškinį dėl galimai nusikalstamų R. K. veiksmų jos biudžetui padarytos materialinės žalos, tai, gindama visuomenės interesus, padarė prokuratūra, pateikusi 982 eurų dydžio ieškinį.


geltonai-mėlyna linija