Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Ukrainos nacionaliniu antikorupcijos biuru

2016 12 13

Gruodžio 13 d. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Ukrainos nacionaliniu antikorupcijos biuru. Pasirašytos sutarties tikslas – glaudesnis tarnybų bendradarbiavimas korupcijos prevencijos ir nusikaltimų tyrimo srityse.

Sutartį pasirašė STT direktorius Saulius Urbanavičius ir Ukrainos nacionalinio antikorupcijos biuro direktorius Artem Sytnyk.

Šis oficialus Ukrainos antikorupcinės institucijos vadovų ir 4 pareigūnų delegacijos vizitas Lietuvoje yra pirmasis, jo metu svečiai lankysis ne tik STT, bet ir Generalinėje prokuratūroje, Lietuvos Respublikos Seimo Antikorupcijos komisijoje, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje prie Vidaus reikalų ministerijos.

„STT teiks ekspertinę pagalbą Ukrainos antikorupcijos įstaigai, kaip Europos Sąjungos Rytų partnerystės šalies institucijai. Sutartyse suderintos tarpinstitucinio bendradarbiavimo sąlygos atskleidžiant ir tiriant korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas ir vykdant kitas kovos su korupcija priemones. Šis Europos Sąjungos Rytų partnerystės šalių antikorupcinių institucijų bendradarbiavimas Specialiųjų tyrimų tarnybai neabejotinai yra viena iš prioritetinių sričių“, – pabrėžia STT direktorius Saulius Urbanavičius.

Lietuvos ir Ukrainos vystomasis bendradarbiavimas vykdomas pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės programą, Europos Sąjungos Rytų kaimynystės politikos gaires, Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo 2014–2016 m. politikos kryptis.

STT šiais metais suorganizavo 15 tarptautinių vizitų. Šiuo metu STT taip pat palaiko glaudžius tarptautinius ryšius su antikorupcijos institucijomis Gruzijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Armėnijoje ir Moldovoje.Sutartį pasirašė Ukrainos nacionalinio antikorupcijos biuro direktorius Artem Sytnyk ir STT direktorius Saulius Urbanavičius.


geltonai-mėlyna linija