Naujienos

Galimos korupcijos rengiant atranką į urėdus byloje – teismo sprendimas

Vilniaus apygardos teismas  gruodžio 16 d.  klaipėdietį G. M. pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu vykdant atranką į vienos iš urėdijų vadovo pareigas ir skyrė jam ketverių metų laisvės atėmimo  bausmę, jos vykdymą atidedant dvejiems metams.

Nuteistajam  teismas nurodė pervesti 753 eurus į  nukentėjusiųjų asmenų fondą.  Taip pat iš G.M. bus konfiskuoti daugiau nei 7,2 tūkstančiai eurų. 21, 7 tūkstančiai jau yra konfiskuoti, nes buvo STT pareigūnų perimti prieš pat jų perdavimą.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai nustatė, kad G.M. iš pretendento į urėdo pareigas reikalavo 100 000 litų ( beveik 30 000 eurų) kyšio už tai, kad paveiktų Generalinės miškų urėdijos tarnautojus, organizuojančius urėdijos vadovo tranką.

Vykdydamas nusikalstamą reikalavimą ir susitarimą, G. M. priėmė reikalauto kyšio dalį (25 000 litų). Likusios kyšio dalies – 75 000 litų – jis pareikalavo, kai kandidatas laimėjo konkursą. Tačiau šių pinigų jis negavo, nes kyšį jam vežusį konkurso laimėtoją sulaikė STT pareigūnai.

STT atliktą ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.