Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Galutinis nuosprendis šiauliečiui, bandžiusiam papirkti ir grasinusiam VMI darbuotojai

2017 01 18

Sausio 17 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, kasacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, atmetė nuteistojo šiauliečio, UAB „Ridvija“ vadovo Vidmanto Šliažo kasacinį skundą. Todėl lieka galioti Šiaulių apylinkės teismo 2016 m. vasario 1 d. nuosprendis, kuriuo V. Šliažas  pripažintas kaltu dėl Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) darbuotojos bandymo papirkti ir grasinimo jai. Už šiuos nusikaltimus teismas jam skyrė bausmę – daugiau nei 1,5 tūkst. eurų baudą.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai šį ikiteisminį tyrimą pradėjo, gavę pranešimą iš VMI dėl bandymo papirkti darbuotoją ir grasinimo susidoroti. Tyrimo metu nustatyta, kad keleivių pervežimu užsiimančios bendrovės vadovas V. Šliažas 2012 m. lapkričio pradžioje savo darbo kabinete patikrinimą bendrovėje atlikusiai Šiaulių apskrities VMI darbuotojai siūlė kyšį – poilsinę kelionę. Kyšį jis siūlė už tai, kad valstybės tarnautoja nefiksuotų mokestinių pažeidimų, juos sumažintų, sukeistų dokumentus. Valstybės tarnautojai, atsisakiusiai kyšį priimti ir atlikti neteisėtus veiksmus, verslininkas ėmė grasinti pažintimis su ministrais, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnu, klausė valstybės tarnautojos, ar nebijo, kad su ja bus susidorota ir net įvardino galimą susidorojimo būdą – ji gali būti apkaltinta kyšio paėmimu ir atleista iš darbo.

2016 metais teismai išnagrinėjo 19 STT Šiaulių valdybos pareigūnų tirtų bylų. Nuteista 20 asmenų, kaltintų kyšininkavimu, piktnaudžiavimu tarnyba, prekyba poveikiu ir kitais korupcinio pobūdžio nusikaltimais.

 

 

 


geltonai-mėlyna linija