Naujienos

Buvusiam Klaipėdos savivaldybės tarnautojui skirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė

Lietuvos apeliacinis teismas buvusį Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorių A. Š. pripažino kaltu dėl kyšininkavimo.

Nuteistajam skirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė pataisos namuose.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai nustatė, kad A. Š., būdamas valstybės tarnautojas, iš vienos Klaipėdos įmonės vadovo priėmė didelės vertės kyšį – daugiau kaip 55 000 Lt (beveik 16 tūkst. eurų) vertės automobilį „Toyota RAV4“– už pažadą padėti įmonei laimėti savivaldybės organizuojamą milijoninės vertės viešųjų pirkimų konkursą.

Teismas taip pat pripažino įmonės vadovą V. N. kaltu dėl papirkimo ir jam skirta didesnė nei 13 tūkst. eurų bauda. Tyrimo metu STT pareigūnai nustatė, kad V. N., vykdydamas susitarimą duoti kyšį, organizavo naujo lengvojo automobilio įsigijimą, klastodamas ir pagamindamas netikrus dokumentus, organizavo šio automobilio fiktyvų pardavimą valstybės tarnautojui A. Š.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras šią baudžiamąją bylą teismui perdavė dar 2011 metais. Ši byla – jau penktoji, kurioje kaltinimai pateikti buvusiam Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriui. Buvęs direktorius jau nuteistas už piktnaudžiavimą tarnyba ir kurstymą kitą asmenį iššvaistyti jo žinioje buvusį svetimą turtą.

2016 metais teismai išnagrinėjo 12 STT Klaipėdos valdybos pareigūnų tirtų bylų. Nuteista 12 asmenų dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo tarnyba, prekybos poveikiu ir kitų korupcinio pobūdžio nusikaltimų.

 

Papildoma informacija

Jau anksčiau teismai buvusį Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorių A. Š. pripažinto kaltu kitose 4 korupcinėse bylose:

1) 2011 m. gegužės 5 d. Klaipėdos apygardos teismas A. Š. nuteisė už tai, kad jis, siekdamas turtinės naudos ir piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, sukurstė kitą asmenį iššvaistyti jo žinioje buvusį svetimą turtą, t. y. įkalbėjo vienos UAB direktorių apmokėti už A. Š. naudojamo automobilio detales ir prekes.

2) Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) 2012 m. gegužės 29 d. nutartimi dėl Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2011 m. lapkričio 23 d. nuosprendžio A. Š. pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. A. Š., norėdamas išvengti asmeninių išlaidų už paminklo uošvio kapui Palangos kapinėse pagaminimą ir pastatymą, įkalbėjo UAB „Klaipėdos keliai“ generalinį direktorių apmokėti už šias išlaidas įmonei iš jo žinioje buvusio įmonės turto, panaudojant suklastotą tikrą sąskaitą. Be to, A. Š. dvylika kartų Klaipėdos degalinėje į automobilį „Volvo S60“ pylėsi degalų, vėliau sąskaitą už degalus pateikdavo UAB „Klaipėdos keliai“ buhalterijai. Tokiu būdu A. Š. bendrovės lėšomis sumokėjo už kurą asmeniniam automobiliui daugiau nei 7 tūkst. litų.

3) 2013 m. kovo 22 d. Klaipėdos apygardos teismas A. Š. pripažino kaltu, kadangi jis pareikalavo duoti jam didelės vertės kyšį – naują automobilį „Volvo“ (jo kaina 117 000 litų) už tai, kad ateityje padės įmonei laimėti Klaipėdos miesto savivaldybės organizuojamus viešųjų pirkimų konkursus, neteisėtai nuolat pateiks jiems konfidencialią informaciją, teiks konsultacijas, kaip laimėti konkursus.

4) LAT 2016 m. birželio 15 d. nutartimi dėl Klaipėdos apygardos teismo 2014 m. birželio 26 d. nuosprendžio ir Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus kolegijos 2015 m. gruodžio 31 d. nuosprendžio A. Š. pripažintas kaltu dėl didelės vertės, t. y. daugiau nei 135 tūkst. litų, kyšio reikalavimo, kad bendrovė atliktų remonto darbus, nupirktų ir įrengtų buitinę techniką, nupirktų baldų valdininkui priklausiančiam butui Palangoje.