Naujienos

STT dalijasi patirtimi su Gruzijos valstybės saugumo tarnybos pareigūnais

Šią savaitę, sausio 23–25 d., Specialiųjų tyrimų tarnyboje vieši Gruzijos valstybės saugumo tarnybos vadovo pavaduotojas Aleksandre Tabatadze ir šios tarnybos Antikorupcijos agentūros vadovas Lasha Tsomaia.

STT pareigūnai kolegas iš Gruzijos supažindins su Lietuvos korupcijos prevencijos ir korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų nustatymo ir tyrimo praktika. Svečiai taip pat susitiks su Generalinės prokuratūros, Valstybės saugumo departamento atstovais.

2016 m. gegužės 25 d. STT pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Gruzijos valstybės saugumo tarnyba. Sutarties tikslas – glaudesnis tarnybų bendradarbiavimas korupcijos prevencijos ir nusikaltimų tyrimo srityse.

Gruzija praėjusiais metais įvykdė svarbias institucines reformas teisėsaugos, saugumo srityje ir nuo Vidaus reikalų ministerijos atskyrė valstybės saugumo funkcijas atliekančius padalinius. Gruzijos Parlamentas 2015 m. liepos 7 d. priėmė įstatymą dėl Gruzijos valstybės saugumo tarnybos įsteigimo ir susijusių teisės aktų pakeitimo. Pagal šį įstatymą nuo 2015 m. rugpjūčio 1 d. pradėjo oficialiai veikti Gruzijos valstybės saugumo tarnyba.

Viena iš pagrindinių Gruzijos valstybės saugumo tarnybos veiklos krypčių yra kova su korupcija. Gruzijos valstybės saugumo tarnybos Kovos su korupcija agentūra tiria tarnybinius nusižengimus, korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, jos kompetencijai tenkančius baudžiamuosius nusikaltimus ir įgyvendina interesų konflikto ir korupcijos prevencijos, nustatymo ir šalinimo priemones.

Nuotraukoje iš dešinės: Gruzijos valstybės saugumo tarnybos vadovo pavaduotojas Aleksandre Tabatadze ir šios tarnybos Antikorupcijos agentūros vadovas Lasha Tsomaia.

Daugiau nuotraukų STT Facebooke