Naujienos

Pasirašyta trišalė bendradarbiavimo sutartis

Konkurencijos tarybos, Viešųjų pirkimų tarnybos ir Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovai pasirašė trišalę bendradarbiavimo sutartį.

Pasirašyta sutartis leis efektyviau panaudoti institucijų potencialą suteikiant tarpusavio ekspertinę ir techninę pagalbą ir dalintis reikšminga informacija, atliekant tyrimus dėl korupcijos, viešųjų pirkimų pažeidimų ir konkurenciją ribojančių susitarimų viešuosiuose pirkimuose, taip pat keliant institucijų darbuotojų kvalifikaciją.

Šalių susitarimu nuspręsta, jog įgyvendindama sutartį kuravimo procesą pradės Konkurencijos taryba, 2018 m. jį tęs Viešųjų pirkimų tarnyba, o 2019 m. – Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Tarpinstitucinį bendradarbiavimą kovojant su karteliais ir korupcija viešuosiuose pirkimuose inicijavo Konkurencijos taryba, o šią iniciatyvą padeda įgyvendinti profesinio tobulinimo ir šalies konkurencingumo didinimo programos „Kurk Lietuvai“ dalyviai Povilas Bakas ir Mark Siavris.

Sutartį pasirašė: Diana Vilytė, Viešųjų pirkimų tarnybos direktorė, Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas ir Saulius Urbanavičius, Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius.
Konkurencijos tarybos nuotrauka