Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Specialiųjų tyrimų tarnyba mini įkūrimo dvidešimtmetį

2017 02 20

2017 metais pažymime Specialiųjų tyrimų tarnybos dvidešimtmetį. Jau 20 metų saugome ir giname asmenį, visuomenę, valstybę nuo korupcijos. 1997 m. vasario 18 dieną Vyriausybės nutarimu Nr. 135 buvo įsteigtas specializuotas padalinys – Specialiųjų tyrimų tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos. 2000 metais STT tapo nepriklausoma nuo vykdomosios valdžios, atskaitinga Prezidentui ir Seimui institucija.

STT atskleidžia sunkias, sistemines, didžiausią žalą valstybei darančias korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas: kyšininkavimą, prekybą poveikiu, papirkimą, piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, tarnybos pareigų neatlikimą. STT tirtose bylose kasmet nuteisiama daugiau kaip 100 asmenų, tarp jų  daugiausia politikų, viešajame ir privačiame sektoriuose vadovaujančias pareigas užimančių asmenų. Korupcijos prevencijos priemonėmis sėkmingai atskleidžiame ir šaliname korupcijos priežastis ir sąlygas.

„Lietuvos sukaupta kovos su korupcija patirtis yra vertinama tiek Lietuvos, tiek užsienio kolegų ir tarptautinių ekspertų. Bėgant metams sustiprėjome ir įgavome patirties kovoti su korupcija, taip pat ir aukščiausiuose sluoksniuose, nuo smulkaus kyšininkavimo bylų perėjome prie sisteminės ir politinės korupcijos tyrimų ir  keldami sau dar didesnius tikslus esame pasiruošę naujiems iššūkiams“, – teigia STT direktorius Saulius Urbanavičius.

STT pastarųjų metų veiklos prioritetai:   mažinti korupciją viešajame sektoriuje, skatinti visuomenės nepakantumą korupcijai, kurti antikorupcinę aplinką viešajame ir privačiame sektoriuose, aktyviai dalyvauti stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją procese.

Reaguodama  į pokyčius ir pati juos inicijuodama, STT nuosekliai siekia, kad Lietuva būtų priskiriama prie skaidriausių pasaulio valstybių, tai įmanoma tik glaudžiai bendradarbiaujant su pilietiška visuomene.

STT istorijos kelias:

STT istortijos kellias

 


geltonai-mėlyna linija