Naujienos

Teismas gydytojai skyrė baudžiamojo poveikio priemonę

2017 m. sausio 26 d. Klaipėdos miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius prokuroro prašymą, priėmė sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą pagal laidavimą ir skyrė VšĮ Neringos pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiajai gydytojai  L. L. baudžiamojo poveikio priemonę – daugiau nei 940 eurų dydžio įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai atlikdami ikiteisminį tyrimą, pateikė gydytojai įtarimus dėl svetimo turto iššvaistymo – ji nurodė iš įstaigos  lėšų autoservisui apmokėti daugiau nei 2,5 tūkst. litų (744 Eur) už sveikatos priežiūros centrui nepriklausančio automobilio remontą.

Atsakomybė už svetimo turto iššvaistymą yra numatyta Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 184 straipsnio 1 dalyje. Tokia nusikalstama veika priskiriama prie nesunkių nusikaltimų, o Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 40 straipsnyje yra nustatyta, kad asmuo, padaręs nesunkų ar apysunkį tyčinį nusikaltimą, teismo gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jeigu yra asmens, kuris vertas teismo pasitikėjimo, prašymas perduoti kaltininką jo atsakomybei pagal laidavimą. Nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą asmuo teismo gali būti atleistas tik esant visoms šioms sąlygoms, t. y. jeigu jis pirmą kartą padarė nusikalstamą veiką ir visiškai pripažino savo kaltę ir gailisi padaręs nusikalstamą veiką ir  bent iš dalies atlygino ar pašalino padarytą žalą, ir  yra pagrindo manyti, kad jis visiškai atlygins ar pašalins padarytą žalą, laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų.

Gydytoja iki pranešimo apie įtarimą dėl svetimo turto iššvaistymo įteikimo atlygino visą jos veiksmais centrui padarytą žalą, laiduotoja verta teismo pasitikėjimo, kadangi turi nuolatinę gyvenamąją vietą, yra anksčiau neteista ir administracine tvarka nebausta, charakterizuojama, kaip esanti nepriekaištingos reputacijos.