Naujienos

STT įtarimai vienam didžiausių Lietuvoje verslo koncernų

Šiandien Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai įtarimus papirkimu ir prekyba poveikiu pareiškė juridiniam asmeniui – vienam didžiausių Lietuvoje verslo koncernų.

Atliekant ikiteisminį tyrimą politinės korupcijos byloje, surinkta pakankamai faktinių duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad juridinis asmuo padarė nusikalstamas veikas, numatytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 226 str. 3 d. (prekyba poveikiu) ir 227 str. 3 d. (papirkimas).

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad koncerno valdybos narys R. K. šio juridinio asmens naudai ir interesais valstybės tarnautojui, tuomečiam Seimo nariui V. G. už koncernui palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimą pasiūlė, susitarė duoti ir davė didesnės negu 250 MGL vertės kyšį.

Taip pat surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių įtarti, kad koncerno valdybos narys R. K. šio juridinio asmens naudai ir interesais valstybės tarnautojui, tuomečiam Seimo nariui E. M. už pageidaujamą teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, už koncernui palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimą pasiūlė, susitarė duoti ir davė didesnės negu 250 MGL vertės kyšį.