Naujienos

STT vadovų susitikimai Seime

Kovo 1 d. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovai susitiko su Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atstovais.

Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija susitiko su Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriumi Sauliumi Urbanavičiumi ir jo pavaduotoju Žydrūnu Bartkumi. Pareigūnai pristatė STT vykdomą kriminalinę žvalgybą, siekiant atskleisti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas.

Komisija domėjosi, kokias kriminalinės žvalgybos priemones taiko STT kriminalinės žvalgybos informacijai apsaugoti bendrąja prasme ir tais atvejais, kai būtina numatyti kažkurios informacijos galimą atskleidimą dėl žmogiškojo faktoriaus –  ypač tokios informacijos, kuri buvo sukaupta, bet atliekamiems tyrimams neturėjo reikšmės.

 „Renkame informaciją ir teikiame ją asmenį į pareigas skiriančiam ar paskyrusiam subjektui. Gavęs mūsų surinktą informaciją, vadovas sprendžia, ar asmuo yra tinkamas eiti konkrečias pareigas. Ši informacija teikiama, siekiant įvertinti asmens patikimumą ir mažinti korupcijos pasireiškimo tikimybę valstybės ar savivaldybės įstaigose ar įmonėse“, – sakė STT direktorius Saulius Urbanavičius. Iliustruodami STT vykdomą kriminalinę žvalgybą, tarnybos vadovai parodė kai kurių vykdytų operacijų vaizdo ir garso įrašus, supažindino Komisiją su korupcinių veikų schemomis, kuriomis naudojasi nesąžiningi valstybės ar savivaldybių tarnautojai.

Taip pat trečiadienį, kovo 1 dieną, STT direktoriaus pavaduotojas Egidijus Radzevičius ir Administravimo valdybos viršininko pavaduotoja Rūta Kaziliūnaitė susitiko  su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininku Vytautu Baku.

Šiame susitikime kalbėta apie didesnes galimybes STT gauti informaciją ir ja disponuoti. NSGK teiks Seimui svarstyti įstatymo projektą, kuris leistų STT gauti informaciją apie juridinių asmenų atliekamas finansines operacijas ir mokėjimo priemonių panaudojimą, atliekant jai pavestas funkcijas.

Anot NSGK pirmininko, dėl korupcijos kasmet prarandamos milžiniškos sumos. Būtent todėl reikia suteikti galimybę ir visus prieinamus įrankius pareigūnams nuodugniau tirti įvairias situacijas, griežtinti sankcijas už korupcinius nusikaltimus.

Informacija parengta atsižvelgiant į Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pranešimus.