Naujienos

Šiauliuose pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų mokyklose (papildyta)

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų net trijose Šiaulių miesto mokyklose. Tiriamos mokyklų ir vienos viešuosius pirkimus laimėjusios įmonės atstovų galimo kyšininkavimo, papirkimo, apgaulingos apskaitos tvarkymo aplinkybės.

Įtariama, kad Šiaulių sporto gimnazijoje, „Rasos“ ir Medelyno progimnazijose viešieji pirkimai, perkant tam tikras aptarnavimo paslaugas, buvo organizuojami neskaidriai – sudarant išskirtines sąlygas juos laimėti vienai aptarnavimo paslaugas Šiauliuose teikiančiai įmonei, o už išskirtinai palankių sprendimų priėmimą, ankstesnių sutarčių galiojimo pratęsimą, įmonės atstovai ne kartą mokyklų atstovams atsilygino kyšiais.

Įtarimai jau pareikšti 5 asmenims. Dėl kyšininkavimo – „Rasos“ ir Medelyno progimnazijų direktorėms, dėl papirkimo – Šiaulių „Rasos“ progimnazijos buhalterei, dėl papirkimo ir apgaulingos apskaitos tvarkymo – neskaidriuose pirkimuose dalyvavusios įmonės vadovui ir vienam šios įmonės darbuotojui. Atliekant ikiteisminį tyrimą įtariamųjų ratas gali plėstis.

Korupcija įtariamose Šiaulių sporto gimnazijoje, „Rasos“ ir Medelyno progimnazijose bei su neskaidriais viešaisiais pirkimais siejamoje įmonėje atliekami procesiniai veiksmai: STT Šiaulių valdybos pareigūnai iš įmonės paėmė tyrimui reikšmingus dokumentus, buvo atliktos kratos kai kurių asmenų darbo vietose ir namuose.

„Viešieji pirkimai ir toliau išlieka prioritetine sritimi, kurioje korupcijos pasireiškimo rizika yra viena didžiausių. Vis tik Šiaulių valdybos pareigūnų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo kyšininkavimo, papirkimo, apgaulingos apskaitos tvarkymo mokyklose atskleidžia tai, kad šalia kitų visam švietimo sektoriui būdingų problemų ugdymo įstaigose egzistuoja ir korupcijos rizika, kurios negalima toleruoti, į kurią būtina atkreipti dėmesį ir su tuo kovoti“, –  sako STT Šiaulių valdybos viršininko pareigas laikinai einantis Vaidas Pupelis.

STT pareigūnų atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Kovo 16 d. Šiaulių apylinkės teismas „Rasos“ progimnazijos direktorei ir buhalterei skyrė kardomąją priemonę – suėmimą 10 parų.

2016 metais STT Šiaulių valdyboje pradėta 14 ikiteisminių tyrimų, teismai išnagrinėjo 19 STT Šiaulių valdybos pareigūnų tirtų bylų. 22 asmenys nuteisti dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo tarnyba, prekybos poveikiu ir kitų korupcinio pobūdžio nusikaltimų.