Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Pradėtas tyrimas dėl neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų Šilalės rajono savivaldybėje

2017 03 22

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi Šilalės rajono savivaldybėje.

STT pareigūnai tiria galimą Šilalės rajono savivaldybės tarybos nario įtaką Savivaldybės administracijos vykdomiems melioracijos darbų viešiesiems pirkimams.

Ikiteisminį tyrimą pradėję STT pareigūnai turi duomenų, kad vienas iš Šilalės rajono savivaldybės tarybos narių, galimai, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir, galimai, pažeisdamas Viešųjų pirkimų įstatyme numatytą viešųjų pirkimų vykdymo tvarką, sudarė išskirtines sąlygas Šilalės rajono savivaldybės organizuojamus viešuosius pirkimus melioracijos darbams laimėti iš anksto numatytiems juridiniams asmenims, o šie darbus atliko nekonkurencingomis, aukštesnėmis nei kiti pasiūlė pirkimų dalyviai, kainomis.

Taip pat STT pareigūnai turi pagrindo manyti, kad viešųjų pirkimų konkursuose dalyvavusioms įmonėms buvo sudaromos sąlygos tarpusavyje derinti ir pateikti perkančiajai organizacijai fiktyvius komercinius pasiūlymus, taip užtikrinant, kad pirkimus laimės ir darbus atliks iš anksto numatytas paslaugos teikėjas už iš anksto sutartą kainą.

Šilalės rajono savivaldybėje, Melioracijos statinių naudotojų asociacijoje ir su neskaidriais viešaisiais pirkimais siejamose 3  įmonėse šią savaitę buvo atlikti procesiniai veiksmai: STT Klaipėdos valdybos pareigūnai paėmė tyrimui reikšmingus daiktus ir dokumentus, buvo atliktos kratos. Įtarimai kol kas niekam nėra pareikšti.

„Galimai neskaidriems viešiesiems pirkimams apskrities miestų ir rajonų savivaldybėse, korupcinėms neskaidrių pirkimų organizavimo schemoms išaiškinti mūsų valdybos pareigūnai ir šiais metais skiria išskirtinį dėmesį. Nors daug pastangų skiriame korupcinių nusikaltimų viešajame sektoriuje prevencijai, vis tik korupciniai nusikaltimai vykdant viešuosius pirkimus vis dar vieni dažniausių“, – sako STT Klaipėdos valdybos viršininkas Arvydas Juršėnas.

2016 metais STT Klaipėdos valdyboje pradėta 15 ikiteisminių tyrimų, teismai išnagrinėjo 12 STT Klaipėdos valdybos pareigūnų tirtų bylų. 12 asmenų nuteista dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo tarnyba, prekybos poveikiu ir kitų korupcinio pobūdžio nusikaltimų.


geltonai-mėlyna linija