Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Kyšininkavimu kaltinamo bankroto administratoriaus byla perduota teismui

2017 03 23

Pabaigus ikiteisminį tyrimą teismui perduota baudžiamoji byla dėl bankroto administratoriaus D. D. nusikalstamų veikų – kyšininkavimo, dokumentų klastojimo, turto iššvaistymo ir piktnaudžiavimo, advokato T. P. ir piliečio A. R. padėjimo reikalauti kyšio, taip pat kaltinimų A. R. dėl dokumentų klastojimo ir padėjimo švaistyti turtą.

Atlikę ikiteisminį tyrimą, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai ir tyrimą kontroliuojantis prokuroras surinko pakankamai duomenų, kuriais remiantis pateikti kaltinimai, kadangi minėti asmenys, veikdami bendrai, reikalavo didesnio nei 250 MGL litų kyšio iš D. D. administruojamos bankrutuojančios bendrovės kreditorių už kreipimąsi į teismą dėl kreditorinio reikalavimo, didesnio kaip 30 mln. litų, pripažinimo.

Taip pat atliekant ikiteisminį tyrimą surinkta duomenų, kad kaltinamasis D. D., administruodamas bankrutuojančią bendrovę ir privalėdamas pasirūpinti pavojingų atliekų sutvarkymu, padedamas A. R. suklastojo dokumentus, jog pavojingos atliekos yra pristatytos atliekų tvarkymo bendrovei ir jai sumokėta už atliekų priėmimą, o iš tikrųjų pavojingas atliekas nugabeno į iš anksto sutartą vietą ir siekė jas parduoti.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį kontroliavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

2016 metais teismai išnagrinėjo 16 STT Kauno valdybos pareigūnų tirtų bylų. 29 asmenys nuteisti dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo tarnyba, prekybos poveikiu ir kitų korupcinio pobūdžio nusikaltimų.


geltonai-mėlyna linija