Naujienos

Susitikimas su Gvatemalos atstovais

2017 m. kovo 30 d. Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) lankėsi svečiai iš Gvatemalos: Francisco Gross Hernández-Kramer, Lietuvai akredituotas Gvatemalos ambasadorius, dr. Julio Francisco Lainfiesta Rimola, Gvatemalos Kongreso narys, Roxana Michelle Prieto Andrade, kandidatė į Lietuvos Respublikos garbės konsulo pareigas Gvatemaloje.

Per susitikimą svečiams pristatyta Specialiųjų tyrimų tarnybos istorija, misija, pagrindinės veiklos kryptys, korupcijos prevencijos ir korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų nustatymo ir tyrimo praktika, STT bendradarbiavimo su tarptautinėmis organizacijomis ir kitų šalių antikorupcinėmis įstaigomis ypatumai, galimybės keistis patirtimi ir informacija korupcinių nusikaltimų tyrimo ir prevencijos srityse, dalyvavimas tarptautiniuose projektuose, seminaruose ir mokymuose.

Diskusijos metu svečiai pasidalino esminėmis problemomis, su kuriomis susiduria kovodami su korupcija savo šalyje. Žinodami mūsų Tarnybos, kaip patikimos ir ilgametę praktiką kovojant su korupcija sukaupusios įstaigos, aukštą vertinimą tarptautinėje erdvėje, svečiai pateikė pasiūlymą dėl dvišalio Lietuvos ir Gvatemalos vyriausybių bendradarbiavimo.

Šis susitikimas įvyko Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos iniciatyva.