Naujienos

Buvusio Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus kaltė kyšininkavimo byloje įrodyta dar kartą

Šiandien Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė buvusio Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Aloyzo Jočio kasacinį skundą. Direktoriaus kaltę 2016 metais jau buvo įrodę Rokiškio rajono apylinkės ir Panevėžio apygardos teismai.

Aloyzas Jočys pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo. Jis privalės sumokėti teismo skirtą 4 895,80 eurų baudą. Taip pat iš nuteistojo bus konfiskuoti 3 864,68 eurai, įgyti uždraustos veikos metu.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai. Jie išsiaiškino, kad Aloyzas Jočys, dirbdamas Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriumi, suklastojo oficialius bendrovių apskaitos dokumentus ir tiesiogiai priėmė iš Rokiškio rajono savivaldybės viešojo pirkimo konkursą laimėjusios bendrovės vadovo 3 864,68 eurų vertės kyšį paslaugomis ir darbais. Pažadėjęs, kad bendrovei dėl suteiktų paslaugų bus sumokėta laiku, nevilkinant mokėjimo proceso, savivaldybės administracijos direktorius pareikalavo už tai jam atsilyginti paslaugomis ir darbais – atlikti gręžinio įrengimo darbus jam priklausančioje sodyboje. Slėpdamas priimtą kyšį, A. Jočys suklastojo dokumentus ir juose nurodė, kad neva už darbus ir medžiagas sumokėjo.

2016-aisiais teismai priėmė apkaltinamuosius sprendimus 11 STT Panevėžio valdybos tirtų bylų. Nuteista 16 asmenų, kaltintų kyšininkavimu, piktnaudžiavimu tarnyba, prekyba poveikiu ir kitais korupcinio pobūdžio nusikaltimais. STT Panevėžio valdybos pareigūnų atliktus ikiteisminius tyrimus kontroliavo ir jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.