Naujienos

Kreiptasi į Seimą dėl G. Steponavičiaus teisinės neliečiamybės panaikinimo

Tęsiant ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu itin stambiu mastu, generalinis prokuroras Evaldas Pašilis pasirašė kreipimąsi į Lietuvos Respublikos Seimą dėl leidimo patraukti Seimo narį Gintarą Steponavičių baudžiamojon atsakomybėn.

Atliekant tyrimą surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad Lietuvos Respublikos Seimo narys, buvęs Lietuvos Respublikos Seimo nariu ir 2012–2016 metų kadencijos metu, parlamentinės politinės partijos „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ pirmininko pavaduotojas ir šios politinės partijos Seime frakcijos seniūno pavaduotojas Gintaras Steponavičius, priešingais Seimo nario tarnybai interesais, piktnaudžiaudamas Seimo nario padėtimi ir turimais konstituciniais įgaliojimais, asmeniškai bendraudamas su vieno verslo koncerno vadovu, tarėsi dėl lėšų, kuriomis neteisėtai buvo finansuota G. Steponavičiaus atstovaujama politinė partija, viena viešoji įstaiga, G. Steponavičiaus paramos fondas bei šio Seimo nario rinkiminė kampanija. Taip pat turimi duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad šis Seimo narys yra balsavęs dėl koncernui naudingų teisės aktų priėmimo.

Kreipimesi į Seimą nurodoma, kad tokie veiksmai vertintini kaip 2012–2016 metų kadencijos Seimo nario G. Steponavičiaus piktnaudžiavimas konstituciniais Seimo nario įgaliojimais, Seimo nario priesaikos sulaužymas, Seimo Statuto, Politinių partijų įstatymo bei Valstybės politikų elgesio kodekso pažeidimai.

Primename, kad šiame Specialiųjų tyrimų tarnybos pradėtame ikiteisminiame tyrime įtarimai yra pareikšti dar trims asmenims, taip pat vienam juridiniam asmeniui.

Atsižvelgiant į tai, kad G. Steponavičius, kaip Lietuvos Respublikos Seimo narys, turi imunitetą nuo baudžiamosios atsakomybės, siekiant nustatyti bylai reikšmingas aplinkybes, pastarasis atliekant tyrimą buvo apklaustas kaip liudytojas, kuris gali duoti parodymus apie savo paties galimai padarytą nusikalstamą veiką.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorų grupė.

Parengta pagal Generalinės prokuratūros pateiktą informaciją.