Naujienos

Tarptautiniame tyrime kratos Lietuvoje ir Latvijoje

Šiandien Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai ikiteisminiame tyrime dėl sukčiavimo ir piktnaudžiavimo, atliko kratą uždarosios akcinės bendrovės, vykdančiai statybos ir rekonstrukcijos darbus, patalpose. Tuo pačiu metu, kartu su STT šioje byloje bendradarbiaujantys Latvijos korupcijos prevencijos ir kovos su korupcija biuro (KNAB) pareigūnai, atliko kratą Latvijos akcinės bendrovės atliekančios darbus tokioje pat srityje valdybos pirmininkės S. A. gyvenamosiose patalpose ir darbo vietoje.

Pareigūnai įtaria, kad šios įmonės iš anksto galėjo susitarti dėl dalyvavimo viešuosiuose pirkimuose sąlygų. Veikdamos grupėje, valdomų įmonių naudai, įgijo didelės vertės turtinę teisę – pasirašė daugiau nei tris milijonus eurų brangesnę rangos sutartį. Tokia neteisėta veikla įmonės galėjo padaryti materialinę žalą Lietuvos valstybei, kadangi  galėjo buvo pažeistos Lietuvos Respublikos Konstitucijos 46 straipsnyje išdėstytos nuostatos dėl sąžiningos konkurencijos ir iškreipiami Viešųjų pirkimų įstatyme apibrėžti principai.

Įtarimai kol kas niekam nepateikti. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.