Naujienos

Apeliacinio teismo sprendimas dėl buvusio Alytaus advokato ir prokuroro kyšininkavimo

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Kauno apygardos prokuratūros skyriaus prokuroro ir nuteistojo Alytaus advokato K. Ž. apeliacinius skundus dėl Kauno apygardos teismo 2016 m. kovo 24 d. nuosprendžio ir paliko jį galioti. Teismas konstatavo, kad advokatas pagrįstai pripažintas kaltu ir nuteistas dėl papirkimo, taip pat patvirtino, kad teismas pagrįstai jį išteisino dėl prekybos poveikiu, nes išnagrinėti įrodymai nepatvirtino jo kaltės. Šioje baudžiamojoje byloje dėl kyšininkavimo nuteistas ir buvęs Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokuroras E. B.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai nustatė, kad advokatas K. Ž. buvo pažadėjęs piliečiams dviem asmenims (K. S. ir L. K.) už kyšį paveikti prokurorą, kad šis jo kontroliuojamą ikiteisminį tyrimą užbaigtų atleidimu nuo baudžiamosios atsakomybės, kai kaltininkas ir nukentėjęs asmuo susitaiko, arba atleidimu nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, arba kreipimusi į teismą dėl baudžiamojo įsakymo priėmimo piliečio K. S. sūnaus atžvilgiu. 2014 m. rugpjūčio 26 d. eidamas pareigas buvęs prokuroras susitiko su advokatu jo kontoroje ir susitarė minėtą ikiteisminį tyrimą baigti taip, kad sprendimas būtų palankus advokato ginamajam. STT pareigūnai atlikdami procesinius veiksmus sulaikymo vietoje pas prokurorą rado kaip kyšį advokato perduotus 2 500 litų.

Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti žemesnės instancijos teismo nuosprendį, kuriuo K. Ž. skirta 7 532 eurų bauda, taip pat nuspręsta konfiskuoti kyšį. Prokurorui skirta 8 285 eurų bauda. Be to, abiem kaltinamiesiems skirtos baudžiamojo poveikio priemonės – teisės dirbti atėmimas 3 metams (K. Ž. dirbti ar užsiimti advokato praktika, o E. B. – eiti pareigas valstybės tarnyboje). Vienas asmuo (K. S.) išteisintas, kadangi neįrodyta, kad jis dalyvavo padarant nusikalstamą veiką.